Patrik Udovičić i Matija Živković bili su strijelci za Posavinu / Foto: Fenix-magazin / Danijel Pavić

Posavina Frankfurt slavila s 2:0 protiv Weißblau i sve je bliže opstanku u Kreisoberligi

FC Posavina Frankfurt – SC Weißblau Ffm  2:0 ( 2:0 )

U borbi za opstanak u Kreieoberligi Frankfurta, Posvina Frankfurt je u nedjelju na svom igralištu upisala pobjedu protiv SC Weißblau i dodala na bodovni konto nova 3 boda.

Opet je to bio dobar start momčadi Posavine koja je kao i u utakmici protiv Preußena pokazala želju za pobjedom. Vidljivo je kako hrvatska momčad iz utakmice u utakmicu pokazuje veliku želju da ostane u sadašnjoj ligi.

Nakon lijepe akcije Danijela Koturića koji potom dodaje loptu Patriku Udovičiču a on zabija za 1:0 u 10.minuti igre. Nakon još nekoliko dobrih prilika Posavina u zadnjoj minuti poluvremena dobiva korner kojeg izvodi Udovičić a najviši u skoku glavom na drugoj stativi je Matija Živković koji postiže svoj prvi pogodak za Posavinu nakon prelaska u zimskom prijelaznom roku.

Nakon poluvremena je pao tempo utakmice. Gosti su nešto pokušavali ali su igrači Posavine odigrali odličnu utakmicu. Premda su svi odigrali odlično, ipak valja istaknuti kako je Matija Živković bio ključ pobjede hrvatske momčadi. Živković je dobio sve duele, vukao je svoju momčad  te još zabio odlučujući gol.

Posavina se s 3 nova boda popela na 13. mjesto s kojeg bi zasada igrala relegacijsku utakmicu. Do kraja prvenstva ima još 5 utakmica. Od toga Posavina igra tri utakmice doma.

Sastav Posavine: Dario Iljazović – Marin Bago (C), Mario Pejić, Ivan Vorgić, Matija Živković – Mato Đukić ( od 59. Anto Matić), Miroslav Baotić, Marko Kalajica ( od 50. Mario Krajina), Ante Peko – Danijel Koturić, Patrik Udovičić. Pričuve: Danijel Pavić, Saša Čančarević

Druga momčad Posavine izgubila je utakmicu protiv momčadi FFV Sportfreunde II. iako su nakon vodstva gostiju uspjeli preokrenuti rezultat golovima Franje Oršolića i Mate Spijonjaka, do kraja nisu uspjeli zadržat vodstvo i izgubili su sa 2:3.

Posavina sljedeću utakmicu die u goste kod srpskog Tempa. Utakmica se igra u nedjelju 21.travnja u 15 sati. Druga momcad igra kod SV der Bosnier um 13 uhr.