Marko Sudić (u sredini) ponovno je iskazao realizatorsku sposobnost nakon bijega po lijevoj strani

Posavina Frankfurt propustila osvojiti sva tri boda, sudac isključio Sudića i Vučkovića

FC Posavina Frankfurt – Spvgg 03 Fechenheim  2-2 ( 1-1 )

Zimsko sunce ogrijalo Posavinu Frankfurt
Varljivo zimsko sunce nije na kraju posve ogrijalo igrače Posavine

U prezadnjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva Posavina Frankfurt je na domaćem terenu u Riederwaldu odigrala neriješeno 2:2.  Hrvatska momčad je krenula dobro. Na smrznutom i jako klizavom terenu Marko Lušić je već u 2. minuti mogao dovesti svoju momčad u vodstvo kada je izbio sam pred gostujućeg vratara ali mu nažalost lopta bježi izvan igrališta. Gosti iz Fechenheima su uzvratili u 12. min kada su pogodili stativu. Propuštenu priliku gostiju na drugoj strani kažnjava Marko Sudić pogotkom u 17. minuti kada Posavina dolazi u vodstvo od 1:0. Fechenheim je napado i stvarali su dosta problema zadnjoj crti obrane hrvatske momčadi. U 25. minuti su došli i do izjednačenja.

Početkom drugog poluvremena ista slika kao i u prvom poluvremenu:Posavina napada a gosti se brane. Danijel Koturić mogao je dovesti svoju momčad u vodstvo ali je bio neprecizan. I onda šok za hrvatsku momčad u 58. minuti kada sudac pokazuje Marku Sudiću žuto-crveni karton i Posavina ostaje s 10 igrača na terenu.

Nije dugo potrajalo da gosti iskoristi brojčanu nadmoć i već u 66. minuti dolaze u vodstvo od 1:2.

Posavina se nije predavala. Nastavila je ugrožavati vrata gostiju i u 76. minuti nakon ubačaja sa strane protivnički igrač sam sebi šalje loptu u mrežu za 2:2.

Na samom kraju je Posavina je pokušala doći do sva tri boda. Stvarale su se prilike ali gola nije bilo. Nažalost po Posavinu u zadnjoj minuti utakmice Ivan Vučković je dobio izravni crveni karton tako da je momčad trenera Pere Bošnjaka završila utakmicu sa 9 igrača.

Šteta da Posavina nije realizirala prilike i uzela sva tri boda. No, i ovaj bod je bitan u ostvarenju cilja a to je biti među prvih 6 vodećih momčadi.

Sastav Posavine Frankfurt: Matej Marković – Marko Sudić, Matija Živković, Ivan Božić, Ivan Vučković – Danijel Koturić (C), Mato Dukić, Franjo Oršolić, Ante Peko, Marin Bago – Marko Lušić. Klupa: Dragan Budimir, Ivan Vorgic, Patrik Pejic i vratar Danijel Pavić.

Druga momčad Posavine je odigrala samo 45 minuta i nakon što je u prvom poluvremenu povela sa 7:2 protivnik Spvgg Fechenheim II, koji je krenuo sa samo 8 igrača, nije želio nastaviti utakmicu.

Iduću nedjelju 11.12.2016 se igraju zadnje utakmice u ovoj 2016. godini kada obje momčadi Posavine igraju u gostima. Druga momčad igra u 12:30 h protiv TSG Nieder – Erlenbach II, dok prva momčad igra u 14:30 h u gostima kod  SC Weißblau Ffm.