Posavina Frankfurt ostvarila važnu 4 -1 pobjedu nad BSC-om u borbi za opstanak

FC Posavina Frankfurt – BSC SW 1919 Ffm  4:1 (2:0)

U borbi za ostanak u Kreisoberligi Frankfurta, Posavina Frankfurt ostvarila je u nedjelju prvu pobjedu sa novim trenerom i prvu pobjedu u ovoj 2018. godini.

Hrvatski sinovi Posavine na samom početku utakmice su pritisnuli goste na njihovu polovicu terena i stvarali priliku za prilikom. Tako se već u 3. minuti Patrik Udovičić našao u prilici iz koje zabija za 1:0.

Nije prošlo ni 3 minute kada opet Posavina iz slobodnog udarca povećava vodstvo na 2:0. Strijelac je Miroslav Baotić koji neobranjivo pogađa desnu donju stranu vratrara gostiju.

Nakon što se Posavina malo povukla, gosti su stisnuli ali siguran je bio vratar Posavine Nikola Vincetić, koji je izuzetno dobro branio cijelu utakmicu i svojim obranama spašavao vrata Posavine. Vrhunskim obranama pokazao je na vratarski potencijal koji posjeduje.

Nakon poluvremena momčad Posavine je dominantna i Danijel Koturić u 60. minuti lijepo vara vratara gostiju i zabija za 3:0. Gosti su tada zaigrali otvoreno i u 68. minuti sudac svira najstrožu kaznu za BSC. To je bilo i smanjenje vodstva 3:1. Pobjedu Posavine u posljednjoj minuti potvrđuje Franjo Oršolić na dodavanje Marka Kalajice za visokiu 4:1 pobjedu u perfektnom danu hrvatske momčadi koja sada zauzima 14. mjesto na tablici.

Sastav Posavine: Nikola Vincetic – Marin Bago (C), Sasa Cancarevic, Ivan Vorgic, Mario Pejic – Miroslav Baotic, Mario Krajina, Mato Dukic, Anto Matic (od 67. Franjo Orsolic) – Patrik Udovicic (od 57. Marko Kalajica),Danijel Koturic (od 63. Dragan Budimir). Pričuvni vratar Danijel Pavić.

Druga momčad Posavine prekinula je u nedjelju pobjednički niz izgubiši na domaćem terenu minimalnim rezultatom 0:1 od BSC-a II.

Sastav: FC Posavina Frankfurt II: Danijel Pavic – Patrik Pejic, Luka Lukes, Ivo Josic (od 63. Marko Pejic), Duro Marsic (od 53. Stanislav Krajina) – Bojan Pupcevic, Nikica  Barisic (C), Matej Juric, Dejan Matic – Tomislav Vuckovic, Petar Baotić. Na klupi za pričuve: Ivan Koturic

Sljedeću utakmicu Posavina II igra u 13:00 sati kod SpVgg Griesheim 02 II dok prva momčad Posavine igra u 15:00 sati u gostima kod SV Viktoria Preußen.