Posavina Frankfurt nastavila pobjednički niz, vratar Matej Marković obranio i jedanaesterac

FC Posavina Frankfurt – FV 1920 Hausen  3:1 (1:1)

U jako dobroj utakmici, momčad Posavine zasluženo je savladala Hausen rezultatom 3:1. Hrvatska momčad dobro ušla u utakmicu i već u 13. minuti Ante Peko je doveo Posavinu u vodstvo od 1:0. Čvrsta momčad gostiju nije dopuštala igračima Posavine da se razmašu. Malo opuštanje obrane hrvatske momčadi gosti koriste u 38. min kada uspjevaju izjednačiti rezulata na 1:1.

U drugom poluvremenu Posavina je krenula znatno odlučnije. Redali su se napadi i stvarale prilike. Ali gosti su se odlično branili, ponekad i pregrubo, tako da jedan njihov igrač u 69. minuti dobiva crveni karton.

Brojčanu prednost Posavina iskorištava vrlo brzo, već u 75. minuti kada Mato Đukić odlično izvodi slobodan udaraca i hvata vratara gostiju na spavanju za novo vodstvo hrvatske momčadi od 2:1. Nakon toga gosti se potpuno otvaraju te i sa igračem manje opasno ugrožavaju vrata Posavine. Ali odlično raspoloženi hrvatski vratar Matej Mamić je nesavladiv. Uz to što zaustavlja nekoliko teških udaraca, izvanredno brani i kazneni udarac sa 11 metara kojeg je njemački sudac dosudio za goste.

Zadnje minute opet su bile u znaku Posavine. U 85. minuti Danijel Koturić zabija zgoditak na ubacivanje Marina Bage za konačnih 3:1. Oko 150 gledatelja moglo je uživati kako u dobroj igri i lijepom vremenu, tako i gastronomskoj ponudi i pićima iz ponude domaćina.

Posavina: Matej Marković – Danijel Koturić, Marko Sudić, Franjo Oršolić, Ante Peko, Ilija Pavić, Erik Thiago, Dragan Budimir, Matija Živkovic, Mato Đukic, Mario Pejić. Klupa: Danijel Pavić, Darijo Marić, Marin Bago, Ivan Vučković, Ivan Božić.