U nedostatku igrača, rezervi vratar Posavine Danijel Pavić ostao je sam na klupi za rezerve / Foto:Fenix-magazin

Posavina doživjela poraz i u drugom kolu, Šteko zabio pogodak pa zaradio crveni karton

FC Posavina Frankfurt – Spvgg Fechenheim 03  1:3 (1:1)

I u ovu nogometnu sezonu momčad Posavine Frankfurt je krenula nekompletna jer je puno hrvatskih nogometaša još uvijek na godišnjem odmoru u Hrvatskoj i BiH. Za nedjeljnu, drugu prvenstvenu, utakmicu ove sezone protiv Fechenheima, Posavini je nedostajalo čak osam igrača iz prve postave.

Novi trener Posavine Ivo Perišić na početku utakmice je na raspolaganju  imao samo 11 igrača, od kojih je većina novih i još neuigranih nogometaša. Unatoč svim problemina, Posavina je dobro ušla u utakmicu. Novi igrač u redovima Posavine Davor Šteko u 28. minuti je doveo Posavinu u vodstvo od 1:0. Bio je to njegov prvi pogodak za hrvatsku momčad. No, ni Šteko a ni Posavina nisu se nakon toga dugo radovali jer je samo 5 minuta kasnije Šteko dobio crveni karton nakon sudara s vratarom. Bila je to prestroga  odluka suca nakon čega gosti preuzimaju igru i u 44. minuti izjednačuju na 1:1.

U drugom poluvremenu brojčano nadmoćniji i fizički spremniji gosti nastavili su s pritiskom i u 54. min dolaze u vodstvo od 1:2, da bi u 68. minuti povećali to vodstvo na kasnije konačnih 1:3.

Nakon što su u prvom kolu izgubili u gostima protiv momčadi Griesheim Tarik sa 2.0, bio je to drugi poraz hravtske momčadi. Već u idućem kolu bi moglo biti bolje jer se poneki igrači vraćaju. Ali pitanje je njihove spremnosti i uigranosti.

-Ovo je tek početak prvenstva, kada uobičajeno fali dosta igrača koji su na godišnjim odmorima. No, Posavina će se sigurno vratiti i zaigrati u ljepšem svijetlu, kaže trener Posavine Ivo Perišić

Sastav: Dario Iljazović – Ivan Vučković (C), Mario Pejić, Besim Fazli (od 79. Sebastijan Barnjak), Sasa Čancarević – Danijel Koturić, Anto Pejić, Anto Filipović (od 60. Ivan Vorgić), Stjepan Piljić, Nikica Barišić – Davor Šteko. Na klupi: rezervni vratar Danijel Pavić

I druga momčad Posavine je doživjela poraz. U predutakmici glavnih momčadi, Posavina II  je doživjela poraz protiv Fechenheima II na domaćem terenu rezultatom 2:6 (1:3). Slično kako i prva momčad, i Posavini II su nedostajali mnogi igrači. Usto su trojica igrača Posavine II zaradili žuto-crvene kartone pa je druga momčad Posavine utakmicu završila sa samo osam igrača.

Sljedeće prvenstvene utakmice obe momčadi Posavine igraju u narednu nedjelju u gostima kod PSV Blau-Gelb Frankfurt. Prva utakmica drugih momčadi se igra u 13:00 a druga u 15;00 sati. Prije toga, prva momčad  Posavine Frankfurt igra sutra (utorak, 15. kolovoza) u 20:00 sati kup utakmicu kod SV Bonames Frankfurt.