Poraz Posavine pred veliki hrvatsko-srpski derbi u Frankfurtu

TSG 51 Frankfurt – FC Posavina Frankfurt  3 : 2 ( 1:1 )

Hrvatski sinovi Posavine su to najmanje očekivali. Predzadnja momčad na tablici, koja zadnjih šest mjeseci nije uspjela nikoga pobjediti, nanijela je drugi zaredom poraz Posavine. Domacini su ovu pobjedu jednostavno više željeli, većim dijelom utakmice su bili bolja momčad i zasluženo su pobjedili.

U prvom dijelu je Posavina još imala svojih prilika. Iz jedne takve su i poveli u 20. minuti kada Dragan Budimir sigurno posprema loptu u mrežu za 0:1. No domaćini su se brzo sredili, preuzeli igru u svoje ruke i u 44. minuti uspjevaju izjednačiti na 1:1.

U drugom poluvremenu momčad Posavine nije bila za prepoznati. Redale su se greška te nepotrebno radili prekršaji u blizini šesnaesterca. Nakon jednog slobodnog udarca domaćini brzo izvode loptu i u 49. minuti dolaze u vodstvo od 2:1. Posavina se tada trgnula, stvarale su se prilike i u 60. minuti dolazi do izjednačenja kada Marko Sudić ubacuje loptu za Franju Oršolića koji utrčava i zabija za 2:2. Ali nažalost to je bilo sve od Posavine. Domaćini su se žestoko borili za pobjedu. Vratar Posavine Matej Marković u nekoliko navrata je skidao zicere domaćina. Ali nije ništa mogao u 80. minuti kada TSG dolazi u vodstvo od 3:2. To je kasnije bio i konačan rezultat utakmice.

FC POSAVINE FRANKFURT: Matej Marković – Marko Sudić, Mario Pejić, Sebastijan Barnjak, Ilija Pavić (od 46.Patrik Udovičić) – Ante Peko, Mato Dukić, Marin Bago (od 60. Stjepan Piljić), Danijel Koturić (C) – Franjo Oršolić, Dragan Budimir (od 71.Angelo Spaleta)

Borbena druga momčad

U utakmici drugim momčadi, druga momčad Posavine je odigrala neriješenih 2:2 (0:0) protiv druge momčadi TSG 51 Ffm. Sastav Posavine bio je desetkovana, falino je puno igrača a neki koji su igrali već dugo nisu imali pravu utakmicu. Posavina je utakmicu odigrala bez i jedne zamjene. Nakon prvih 45. minuta i rezultat 0:0, u drugom dijelu  Posavina je prva povela sa 0:1. Strijelac je bio kapeten Ernest Ivić u 56. minuti. Domaćini su izjednačili na 1:1 u 63. minuti kada zadnja linija obrane nije dobro postavljena. Na 2.1 domaćini dolaze u 75. minuti. Ali borbena druga momčad Posavine se nije predavala. Izjednačujući zgoditak za 2:2 postigao je Ivan Vorgić. Nažalost, na utakmici se ozljednio Andelko Pavić tako da je Posavina utakmicu završila sa 10 igrača.

U sljedeću nedjelju Posavina na domaćem terenu u 15,00 sati na svom Riederwaldu dočekuje srpsku momčad FC Tempo Frankfurt. Hrvatsko-srpski derbi odredit će i pravac kretanja Posavine, od sredine prema vrhu ili prema dnu tablice. Druga momčad Posavine je slobodna jer protivnik SV FC Sandžak FFM II je povukao svoju momčad i tako su 3 nova boda već upisana na konto Posavine II: