PORAZ NAKON 17 KOLA: Croatia Frankfurt izgubila na gostovanju kod Marokanaca

FC Marco – FC Croatia Frankfurt 2:1 (1:1)

U derbiju kola između drugoplasirane Croatije i trećeplasirane momčadi Maroco, Hrvati su ostali bez bodova. Unatoč porazu, Croatia je zadržala drugo mjesto zahvaljujući boljoj gol razlici od Maroca. No, Croatia je time prekinula seriju od 17 utakmica bez poraza, tj. od 04. rujna 2016.

Na teškom zemljanom terenu, na kojem se igrači Croatije nisi najbolje snalazili jer na domaćem terenu igraju na umjetnoj travi, Croatia je prva stvorila priliku ali je udarac Lažete završio na gredi. Više sreće imali su domaćini koji su došli u vodstvo u 24. minuti nes(p)retnim autogolom Olivera Andrića. Već u idućem napad Croatia je izjednačila nakon što Tomislav Šandrk dodaje loptu do Ante Matića koji znalački vara vratara domaćina i rezultat je 1:1.

Nastavak utakmice, jednako kao i drugo poluvrijeme, donio je rovovsku bitku, pogotovu na sredini terena, u kojoj nije bilo puno prilika za pogotke. Valja napomenuti kako sudac nije svirao čisti penal za Croatiju u 47. minuti nakon prekršaja nad Matićem. Pobjedonosni gol domaćini su zabili nakon slobodnog udarca i gužve u 16.-tercu Croatije. Do kraja utakmice hrvatska momčad je napadala ali izjednačenja nije bilo.

Croatia:  Jurić, Andrić, Hrvoje Drlje, Marić, Lažeta, Bešlić, Zubac, Šandrk, S.Vidović (od 77.min Miro Drlje), A.Matić, Duvnjak (od 61.min Lovrić)

FC Marco II – FC Croatia II 0:4 (0:1)

Novo pojačanje Croatije Dino Božinović, koji je u Croatiju stigao iz NK Postira Sardi
Novo pojačanje Croatije Dino Božinović koji je u Croatiju stigao iz NK Postira Sardi

Za razliku od prve momčadi, druga momčad Croatije se odlično snalazila na tvrdom zemljanom terenu postigavši četiri zgoditka. Prva dva zgoditka (20. i 54. min) postigao je novo pojačanje Croatije Dino Božinović, koji je u Croatiju stigao iz NK Postira Sardi, dok su po jedan zgoditak postigli Rohwerder (78. min) i Pravdić (85. min).

Croatia II: Filatow (od 46.min Ilić), Šola, Periša, Todorić, Tolušić, Faluta, Rohwerder, Mario Keleva (od 67.min Sičenica), Žarko (od 70.min Pravdić), Surmanović, Dino Božinović

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 19.ožujka protiv momčadi Türkgücü Ffm. Prva utakmica je u 13,00 a druga u 15,00 sati na igralištu na Gallusu (Adresse :Sondershausenstraße 7-9, 60326 Frankfurt).