Poraz Croatije Stuttgart u Cannstattu: Glavni sudac priznao da je prenaglio

Spvgg 1897 Cannstatt e.V. – Croatia Stuttgart 3:1

U prvom kolu druge polusezone momčad Croatije je gostovala u Cannstattu protiv istoimenog protivnika. Iako momčad Cannstatta dobro kotira na ljestvici tj. visoko treće mjesto ih izdvaja kao jednu respektabilnu momčad protiv koje je uvijek teško uzeti bodove, Croatia Stuttgart se nije predavala do posljednjeg sučevog zvižduka, ali krenimo redom.

Zbog vrlo hladnog vremena većina utakmica u Bezirksligi su bile odgođene, ali u Cannstattu, unatoč hladnoći, nije bilo potrebe za odgodom. Momčad Cannstatta svoje domaće utakmice igra na glavnom travnatom terenu, ali ovaj put su odlučili odmjeriti snage s momčadi Croatije na pomoćnom terenu s umjetnom travom i izrazito malim igralištem, tako da je lopta više bila u zraku i svaki gol-aut ili prekid je značio opasnost pred golovima oba protivnika.

Glavni akter utakmice je bio glavni sudac koji se i nije proslavio i čak nakon utakmice je priznao da je prenaglio, ali takvih isprika se trener Croatije naslušao u prvom dijelu sezone, a bodovi ostaju kod protivnika, dok se momčad Croatije mora dobro oznojiti da bi uzeli puni plijen.

Ali, u suštini to je nogomet i zato ga volimo i zato se zbog njega živciramo.

Ono što je vrijedno istaknuti u ovoj utakmici je to da su domaćini poveli u 13. minuti preko Filipa Anića i rezultat se nije mijenjao do poluvremena. U drugom dijelu momčad Croatije je preuzela inicijativu i smanjila preko prinove Lacko Leitea i sve se nekako činilo da se mogu uzeti sva 3 boda dok se nije ukazao sudac i pokazao na bijelu točku u 84. minuti.

Siguran izvođač jedanaesterca je bio ponovno Anić. U nastavku u zadnjim minutama Croatia je pritiskala protivnika i u protivnikovom šesnaestercu srušen je Kristijan Čagalj, ali sudac nije vidio ono što su svi prisutni vidjeli. Dok su se gosti žalili, domaći su iskoristili manjak igrača u obrani i u zadnjoj minuti povećali prednost na 3:1.

Trener Croatije može biti zadovoljan fizičkom spremom svoje momčadi i većim izborom igrača za ovu polusezonu i u narednom kolu protiv Vaihingena na domaćem terenu ostvariti pobjedu i smjestiti se u ugodnu zonu na sredini ljestvice. Utakmica Croatia – Vaihingen se igra u nedjelju 04.03.2018 u 15 h (Vogelsangstr. 148, 70197 Stuttgart).

Sastav Croatije: Karačić, Lacko Leite, Sonal, Čagalj C, Marijanović, Habus, Ćosić, Ratković, Čagalj, Benaković, Miloš

Strijelac za Croatiju: Lacko Leite