Pogotcima Lapende i Novaka Croatia Zürich s(p)retno izvukla bod u gostima

FC Oetwil-Geroldswil – NK Croatia 3:3 (1:1)

Bila je to nevjerojatno teška utakmica odigrana u gotovo neregularnim uvjetima koja je hrvatskoj momčadi ipak donijela jedan bod. No, Croatia je strepila do zadnjh minuta. Nogometno igralište bilo je natopljeno kišom koja je počela pljuštati nekoliko sati prije i tijekom utakmice tako da su se na samom terenu stvorile ogromne bare koje su dovodile do situacije da je lopta doslovce plivala.

Unatoč teškim vremenskim uvjetima NK Croatia je povela u 40. minuti, a domaćin je uzvratio u nadoknadi prvog poluvremena i izjednačio.

U drugom poluvremenu kiša je nastavila ljevati i nije se nazirao prestanak oborina no ti uvjeti su išli na nogu protivniku, koji su u 52. minuti doplivali do 16. metara i postigli svoj pogodak za vodstvo. Samo tri minute kasnije uslijedio je novi šok za Croatiu i domaćin je bio već na 3:1.

Ipak igrači Croatie se nisu predavali i već u 66. minuti smanjuju prednost domaćina. Nastavilo se sa napadima, Croatia je pomalo i dominirala na vodi, ali pogodak jednostavno nije došao. Trener domaćina pokušao je stalnim izmjenama prekinuti dominaciju Croatie i svaki slobodan udarac bio mu je povod da napravi izmjenu.

U sudačkoj nadoknadi točnije u 91. minuti sudac dosuđuje udarac iz kuta na što negoduje domaćin. Dolazi do izvođenja udarca iz kuta, lopta dolazi do Luke Lapende koji majstorski zabija drugi gol na utakmici i osigurava Croatiji bod.