Pogledajte kako je Mandžukić ‘srušio’ Nürnberg, Olić asistirao u pobjedi Wolfsburga

Mandžukić stigao do 12 pogodaka u Bundesligi

Mario Mandžukić u prošlom kolu protiv Eintrachta (F) u pobjedi Bayerna (5:0) sudjelovao je sa pogotkom i asistencijom, a isti učinak ponovio je i u pobjedi u 20. kolu na gostovanju kod Nürnberga (2:0).

Hrvatski napadač prvo je postigao pogodak u 18. minuti nakon ubacivanja Alabe, a onda je i asistriao za pogodak Lahmu u 49. minuti. Mandžukić je igrao do 85. minute, a u 64. je diobio i žuti karton. Hrvatski reprezentativac stigao je do 12 pogodaka u Bundesligi ove sezone i prvi je klupski strijelac.

Josip Drmić odigrao je cijeli susret za domaćina, no nije uspio nastaviti sjajan niz pogodaka iz prethodna dva kola (4).

Do prvih bodova u nastavku prvenstva stigao je Wolfsburg uvjerljivom pobjedom nad gostima iz Mainza (3:0).

Rodriguez je u 59. minuti s bijele točke doveo Vukove u vodstvo. Nakon toga Ivica olić je u 63. minuti ušao u igru umjesto Ivana Perišića. Već tri minute kasnije Olić je dodao Dostu za povećanje vodstva. Konačan rezultat postavio je Gustavo u 75. minuti.

Vratar Dario Krešić susret je odgledao sa Mainzove klupe za pričuve.

Ostali rezultati 20. kola: Weder Bremen – Borussia (D) 1:5 (Aycicek 89/Lewandowski 26, 85, Mhitarjan 41, 62, Friedrich 48), Freiburg – Hoffenheim 1:1 (Schmid 68/Modeste 85), Eintracht (F) – Braunschweig 3:0 (Flum 7, Meier 43, Aigner 44).

Poredak: Bayern 56 bodova, Bayer 43, Borussia (D) 39, Schalke (-1) 34, Borussia (M) i Wolfsburg po 33, Mainz 30 bodova… (ha)