POBJEDA U GOSTIMA: Mario Pejić donio tri boda i radost Posavini Frankfurt

FC Kalbach II – FC Posavina Frankfurt  1:2  (1:0)

FC Posavina Frankfurt je danas zasluženo slavila pobjedu u gostima kod druge momčadi Kalbacha. Utakmica nije dobro krenula za hrvatsku momčad koja je kao i Kalbach lani izborila igranje u Kreisoberligi Frankfurta.

Domaćini su krenuli silovito i u 18. minuti jedna je lopta sjela u mreži vratara Posavine Mateja Markovića. Posavina je također stvrala prilike i mogla je do poluvremena preokrenuti rezultat da su strijelci bili pribraniji.

U drugom poluvremenu gledalo se drugo lice Posavine. Trener Pero Bošnjak je motivirao svoju momčad koja je u drugom poluvremenu napala odlučnije i konkretnije. Već u 56. takva igra donosi ploda. Nakon prekršaja u šesnaestercu, sudac svira 11. metara a s bijele točke siguran je kapetan Danijel Koturić to je bilo izjednačenje 1:1.

Nakon postignutog zgoditka, Posavina je sve više i više napadala i stvarala prilike. U tom razdoblju su Ante Peko i Danijel Koturić propustili realizirati sigurne prilike. Ono što su oni propustili ne propušta u 82. minuti Mario Pejić koji nabačenu loptu iz kornera glavom zabija u mrežu za vodstvo Posavine od 1:2. Borbeni domaćini nastojali su ugrabiti barem bod. Na ruku im je išlo i produžetak od 6 minuta. No, sagorili su u želji te još i dobili žuto-crveni karton i tako zavrsili utakmicu s igračem manje.

Trener Pero Bosnjak bio je jako zadovoljan igrom svoje momčadi koja je, pogotovo u drugom poluvremenu, pokazala da zna i može igrati te preokrenuti igru i rezultat.

Sastav Posavine Frankfurt: Matej Marković – Mario Pejić, Ivan Vučković, Matija Živković, Marko Sudic – Ante Peko, Mato Dukić (od 62. Stijepan Piljic), Franjo Oršolić (od 89. Dragan Budimir), Marin Bago – Dragan Budimir (od 66. Bojan Pupčević). Rezervni vratar Danijel Pavić i na klupi još Sebastijan Barnjak

Iduću nedjelju, 28.svibnja FC Posavina Frankfurt igra svoju zadnju utakmicu kod kuće protiv TuS Makkabi FFM, momčadi u kojoj igraju dvojica Hrvata Branimir Glamočanin i Dominik Mihaljević. Makkabi se bori za ulazak u Gruppenliga a utakmica se igra u s početkom u 15,00 sati. Posavina poziva sve hrvatske navijače i ljubitelje nogometa u Frankfurtu da dođu bodriti hrvatske „sinove Posavine“.

Druga momčad Posavie je svoju zadnju utakmicu odigrala u četvrtak kod prvaka (Kreislige B Gruppe 2) FC Germania Enkheim II. Utakmica je završila neodlučenim rezultatom 3:3 (1:0 )