Pobjeda Croatije Frankfurt protiv favorita prvenstva, nikad više bodova u kolovozu

FC Croatia Frankfurt –  Spvgg 02 Griesheim 3:2 (2:1)

Unatoč nedostatku znatnog broja prvotimaca, koji su još uvijek na godišnjim odmorima u domovini, kombinirani sastav Croatije u nedjelju je u 3. prvenstvenom kolu ubilježio drugu pobjedu zaredom. Vrijednost te pobjede je još značajnija zna li se da je ostvarena protiv momčadi Griesheime, jednog od favorita za osvajanje Kreisoberlige Frankfurt.

Teško se sjetiti kada je hrvatska momčad iz Frankfurta imala ovako dobar start na početku prvenstva, kada zbog godišnjih odmora tradicionalno nedostaje veliki broj igrača. Obzirom da se tijekom narednog tjedna vraća nekoliko prvotimaca, zasigurno će i konkurencija u momčadi pridonijeti još boljim rezultatima Croatije.

Strijelac jednog zgoditka Ivan Propadalo / Fenix Magazin

Nedjeljna utakmica, koju je pratilo svega pedesetak navijača Croatije, prošla je u nadmoći igri potpuno zasluženoj pobjedi hrvatskog sastava u kojeg se, nakon godinu dana, ponovno vratio raniji kapetan i ponajbolji igrač Mario Lažeta. Na vrata je, u nedostatku vratara, ponovno morao Dario Ištuk, koji je ponovno izišao u susret Croatiji branivši sve ono što je bilo moguće obraniti.

Nakon ispitivanja snaga, na Lažetino nesebično dodavanje u 34. minuti mrežu gostiju zatresao je mladi i uvijek opasni Ivan Propadalo. Primljeni zgoditak u 37. minuti i izjednačenje od 1:1 nije poremetio ritam igre momčadi trenera Danijela Konte. Nakon akcije Šandrka, u 44. minuti novo vodstvo Croatiji od 2:1 donosi Todorić.

U nastavku utakmice Croatia propušta nekoliko izglednih prilika. I onda je uslijedila kazna za sve promašaje u 63. minuti kada gosti ponovno izjenačuju rezultat na 2:2. Pobjedu Croatiji donio je Grančić u 77. minuti nakon prigode koju mu stvara Hrskanović.

Sastav Croatije: Dario Ištuk, Bračić, Šandrk (od 71. Amanatidis), Soldo (C), Lovrić, Marić, Todorić (od 69. Hrskanović), Dolić, Blažeković, Propadalo (od 65. Denis Grančić), Mario Lažeta.

Iduću utakmicu Croatia igra u srijedu, 22. kolovoza, u svom Heddernheimu kada u utakmici njemačkog kupa dočekuhe momčad Sportfreunde 04. Utakmica počinje u 20,00 sati.