Po dva zgoditka Džijana i Jurića za visoku pobjedu Posavine Frankfurt

Posavina – Union Niederad 4 : 0 (2:0)

Nakon što je u prošlom kolu neporažena prošla gostovanje protiv drugoplasiranog TSG Niederrada, Posavina Frankfurt u nedjelju je na svom terenu u Riderwaldu pobjedila Union Niederrad sa glatkih 4:0. Bila je to 25 utakmica u nizu u kojem hrvatska momčad nije doživjela poraz.

Posavina Frankfurt sigurno brodi prema prvom mjesti Kreislige A Frankfurt Südost. Hrvatska momčad ima prednost od 9 bodova i trebalo bi se dogoditi pravo čudo da u zadnjih 5 utakmica ispusti prvo mjesto koje vodi u viši rang natjecanja. Pred više od 150 navijača Posavina je započela oslabljeno bez prvog vratara Mateja Markovića koji je izostao iz privatnih razloga. Trener Bošnjak mjesto među vraticama povjerio je  D.Paviću koji je odlično obavio zadaću. Igrala se 13. minuta kada je po lijevoj strani prošao D.Koturić i centrirao pred gol gdje se najbolje snašao  brzi Džijan i doveo Posavinu u vodstvo od 1:0. Na drugi gol se nije čekalo dugo. U 30. minuti najbolji strijelac Posavine Goran Jurić postiže zgoditak za 2:0 nakon što se lopta odbila od protivničkog igrača. To je bio i rezultat poluvremena.

U drugom dijelu Posavina nastavlja s napadačkom igrom i u 65. minuti Budimira ruše u 11 metara. Siguran izvođač najstrože kazne bio je  Goran Jurić. U 78. minuti već je 4:0 za Posavinu. Brzi Ivan Džijana bježi obrani protivnika i sam realizira priliku za koju se sam izborio. Brojna publika na kraju je nagradila igrač i trenera velikim pljeskom. Iduću utakmicu Posavina igra u gostima kod Goldsteina.

Sastav Posavine: Danijel Pavić, Sudić, Živković M, Vučković I, Koturić D, Dukić M, Pejić M, Budimir D, Džijan I, Spaleta A, Jurić G. Igrali su još Živković P, Bago M. i Božić I .