Pickford ukrao hajdučke snove! Najbolji igrač Evertona golman

Everton je slavio protiv Hajduka na Goodison Parku 2-0 golovima Michaela Keanea i Idrissea Gueyea. Splićani su imali nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjeli doći do gola za povoljniji uzvrat

Nogometaši Hajduka izgubili su prvi dvoboj zadnjega pretkola Europske lige u Liverpoolu od Evertona s 0-2 (0-2) te imaju male šanse za prolaz uoči uzvrata na Poljudu 24. kolovoza.

Pogotke su za Everton zabili Micahel Keane (30) i Idrissa Gueye (45).

Hajduk je očekivano poražen od premijerligaša Evertona s glatkih 0-2, ali je igrom u drugom dijelu, kada su se Englezi i opustili, pokazao da nije slučajno ušao u zadnje pretkolo. Izvrsni engleski vratar James Pickford u drugom je dijelu zaustavio nekoliko opasnih šuteva igrača Hajduka, koji je s Goodison Parka mogao otići i s puno povoljnijim rezultatom te s golom u gostima dočekati velikog suparnika na rasprodanom Poljudu. Everton je nadigrao hrvatskog predstavnika u prvom dijelu i dojam je da su “plavi” iz Liverpoola ipak u drugom dijelu čuvali snagu za utakmice u svom prvenstvu.

Najveća zvijezda Evertona Wayne Rooney već je u petoj minuti pokušao glavom, no iznad vrata, a uzvratio je Vlašić ipak preslabim udarcem pet minuta kasnije. U 12. minuti Klaasen je zamalo prekratak na ubačaj Martine, a Hajdukova obrana je poklekla u 30. minuti. Splićani nisu očistili ispred svog kaznenog prostora, Baines je uspio proći i uputiti visoku loptu koju je dočekao glavom Micheal Keane i pogodio s tri metra.

U 33. minuti sudac je prekinuo utakmicu zbog nereda na tribini s navijačima Hajduka, a igra je nastavljena nakon pet minuta. U 45. minuti novi poklon Hajdukove obrane, pogriješio je Savvas, a Rooney pravovremeno uposlio Senegalca Idrissa Gueyea koji vara Stipicu za vodstvo od 2-0. Vlašić je u sudačkoj nadoknadi ozbiljnije zaprijetio, no ravno u vratara Pickforda, a potom se istaknuo Stipica koji je obranio opasan udarac Rooneya.

U drugom dijelu se nije događalo ništa vrijedno spomena do 61. kada je nakon konačno brze akcije Splićana Ohandza došao u gol-situaciju, uputio je odličan udarac lijevom nogom, no vratar Pickford je pokazao zašto je jedan od najboljih engleskih vratara. Hajduk se ohrabrio pa je u 72. minuti Hamza u dobroj situaciji pucao pored vrata, a u 82. minuti Ante Erceg je nakon solo-prodora sjajno gađao, no Pickford opet brani. Engleski vratar brani potom i put Memolle iz daljine te ne dopušta Hajduku da s golom u gostima dočeka velikog suparnika pred rasprodanim Poljudom.

EVERTON – HAJDUK 2-0

Pred 40.000 gledatelja na stadionu Goodison Park sudio je Kruzliak iz Slovačke.

Strijelci: 1-0 Keane (30), 2-0 Gueye (45)

EVERTON: Pickford – Martina, Keane, Williams, Baines – Schneiderlin (Davies, 46), Gueye – Lookman, Klaasen (Calvert-Lewin, 63), Mirallas (Bešić, 76)- Rooney.

HAJDUK: Stipica – Juranović, Nižić, Carbonieri, Memolla – Savvas (Bašić, 85), Radošević – Vlašić, Hamza, Kožulj (Erceg, 65)- Ohandza (Said, 65).