Croatia Zürich sa trenerom Robertom Ćurićem i predsjednikom Stjepanom Špeharom pred nedjeljnu utakmicu / Foto:Ivan Barišić

Petrlić s tri i Šišić s dva pogotka `potopili` goste i donijeli bodove Croatiji Zürich

NK Croatia Zürich– FC Kilchberg-Rüschlikon 5:1 (1:0)

Sjajan početak utakmice za Croatiju Zürich, koja je odlučno krenula protiv protivnika sa začelja prvenstvene ljestvice. Na prvi pogotak se čekalo do devete minute igre kada je Marijan Šišić prvi puta zatresao mrežu protivničkog vratara. Ostatak prvog poluvremena gosti su vršili pritisak na vrata Croatje a hrvatska momčad je u kontranapadima propustila nekoliko dobrih prilika da utakmicu riješi već u prvom djelu.

U drugom poluvremenu gosti su pokušavali sve moguće kako bi došli do izjednačenja, a što im je pošlo za nogom u 70. minuti utakmice. Tada trener NK Croatie Robert Čurić radi izmjenu i u igru ulazi Nikola Petrlić koji u 72. minuti nakon jedne minute igre zabija glavom svoj prvi pogodak za Croatiju. Time dovodi Croatiju ponovno u vodstvo, ovaj put od 2:1.

Gosti se baš i nisu mirili sa nastalom situacijom i pokušavali su zadnjim snagama doći do ponovnog izjednačenja, ali im je nade srušio ponovno Nikola Petrlić u 81. minuti utakmice. Nakon tog pogotka gosti su se otvorili i krenuli na sve ili ništa i čak je bilo neugodnih situacija pred vratima vratara Croatie Škare, ali ih je vratar Škara bez ikakvih problema rješavao uz svesrdnu pomoć obrane.

U samoj 90. minuti utakmice Nikola Petrlić opet šokira goste svojim trećim pogotkom, a time i rješava utakmicu na radost svih gledatelja i rezervne klupe Croatie. No utakmica je gotova nakon sučevog zvižduka pa je u sučevoj nadoknadi Marijan Šišić prepravio rezultat sjajnim pogotkom na ukupnih 5:1 za NK Croatiu ZH.

Trener Čurić izvršio je četri izmjene jer je na klupi imao dosta rezervnih igrača, a opet je zaigrao i Danijel Komin nakon višemjesečne ozljede i pokazao da je spreman pomoći suigračima svojom brzinom i naravno dobrom igrom.

Sastav NK Croatia: G. Škara, A. Vukadin, A. Jukić, D. Perković, S. Laštro, I. Dukić, N. Novak, M. Šišić, A. Prcela, M. Jelečević, L. Lapenda. Još su igrali: N. Petrlić, D. Dežić, M. Stjepanović, D. Komin.  Trener: R. Čurić.

Sljedeću utakmicu NK Croatia igra 29. Listopada 2017 u gostima kod FC Engstringen u 10:15 Sati. FC Engstringen se nalazi na 7. mjestu ljestvice, a NK Croatia ZH i dalje na 4. mjestu.

Fenix-magazin/SIM/Ivan Barišić / Foto: Stjepan Špehar