Peta pobjeda u nizu na domaćem terenu: KK Komušina Haiterbach – SG Heidelberg/Kirchheim 82:77

komusina2KK Komušina Haiterbach –  82:77 (16:10;42:27;62:50)

Komušanski košarkaši i dalje gaze na domaćem terenu. U petoj domaćoj utakmici Komušani slave pred oko 600 gledatelja protiv prošlogodišnjeg trećeligaša nakon uvjerljivih 35 minuta.
Od samog početka domaćin dominira utakmicom i preko Franka Filipovića stekne vodstvo od 16:10. Božidar Bubalo i Franko Koljanin s brzim napadom povećavaju vodstvo na 33:17.

Gosti pokušavaju uzvraćati i smanjuju rezultat na 39:27 no prije isteka vremena američki playmaker Tim Burnette pogađa tricu za vodstvo u poluvremenu od 42:27.
Nakon stanke Komušani dalje povećavaju vodstvo na 53:33.

Gosti koji su uz prepoziciju od tri pobjede u gostima stigli u Haiterbach ponovno smanjuju rezultat na 62:50. Ali svaki puta domaćin ima odgovor na to. Mladi Viktor Lopatin pogađa tricu za 74:56 što znači veliku prednost zadnjih pet minuta.

komusina1Komušani smanjuju Tempo igre i sami sebe dovode pred kraj utakmice u dilemu. Gosti bacaju sve na jednu kartu i uzvraćaju na 78:74 pred sam kraj tekme. Najbolji strijelac Komušine bivši mladi reprezentativac Hrvatske Franko Filipović uzvraća s brža četiri boda i riješava ime pobjednika. Komušina sa svojom šestom pobjedom u osmoj utakmici sezone zauzima četvrto mjesto ljestvice u Regionalligi Baden-Württemberg i bori se nakon proslosezonske vice titule ponovno za ulazak u treću njemačku Ligu kosarke.

KK Komušina: Franko Filipovic (26), Tim Burnette (15), Bozidar Bubalo (10), Franko Koljanin (9), Mario Maric (6), Viktor Lopatin (5), Christopher Ley (4), Michael Hägele, Slaven Ponjavic (3), Renato Stojcevic, Aleksandar Josic,

Sljedeca utakmica je 20.11.2016 17.30 sati u GBG Halle kada igraju protiv SG Mannheim.

Slijedi top utakmica Regionallige. Hrvati iz malog mjesta Haiterbach gostuju u Mannheimu. Uz pratnju svojih grmoglasnih navijača, voljeli bi da se što više Hrvata pridruži na tribinama kako bi što jače podržali dečke u tom teškom pothvatu, kažu nam mavijači dodajući da se iz Haiterbacha računa na dolazak od 80 navijača.