Pala i Bosna, Hajduk Wiesbaden ponovno na stazi pobjednika

SV Bosna 04 Wiesbaden – SV Hajduk Wiesbaden | 1:3 (1:0)

Nakon nesretnog poraza od Norda, Hajduk se vratio na pobjedničke staze najprije pobjedom od 7:0 na domaćem terenu protiv Schiersteina, da bi prošle srijede u kup utakmici protiv Niedernhausena, koja je aktualni osvajač kupa i igra u tri ranga višem natjecanju, hrvatska momčad primila gol u zadnjoj minuti utakmice rezultatom 2:3.

U nastavku prvenstva momčad Hajduka je u 14. kolu bila gost vrlo neugodne momčadi SV Bosne Wiesbaden. U toj utakmici Hajduk nije mogao računati na čak šestoricu igrača.

Hajduk je krenuo dobro i držao visok posjed lopte tijekom prvih 45 minuta igre ali je falila zadnja lopta koja bi ozbiljno ugrozila vrata Bosne.

U jednoj prilici se Komušanac našao u izglednoj prilici, ali nije uspjeo dovoljno precizno loptu zahvatiti za vodeći pogodak, dok su ostali pokušaji svi promašili okvir gola. I kako to inače biva, domaća je momčad nakon kapitalne pogreške Hajdukove obrane u sučevoj nadoknadi kontranapadom došla do vodstva.

Stručni stožer Hajduka se na poluvremenu odlučio na riskantnu promjenu izvadivši jednog od braniča iz igre, kako bi ušao razigravač Žarko Asenov u vezni red, koji zbog prehlade nije krenuo u početnoj formaciji. Krenulo se u drugo poluvrijeme dakle s tri braniča, petoricom veznih igrača i dva napadača.

Odmah u 47. minuti Žarko Asenov pronalazi pukotinu u obrani domaćina, dodaje kapetanu Garchevu koji rutinski zabija za 1:1!

Nizali su se napadi Hajduka, koji je kao i u prvom poluvremenu držao posjed lopte, ali ovoga puta i s boljim rješenjima prema domaćim vratima. U 69. minuti nakon ubačaja s aut-linije, kapetan Dimitar Garchev loptu u šesnaestercu odlaže Radku Radevu, koji poput van Bastena u mladim danima iz nemoguće pozicije neobranjivo pogađa rašlje.

Do kraja se igrala otvorena utakmica. Dok je Hajduk propustio zabiti za povećanje vodstva, je Bosna osokoljena promašajima tražila izjednačenje.

I kada je sudac naznačio da se igra još četiri minuta sudačke nadoknade, Žarko Asenov se sjajnim driblingom protiv četvero igrača pobrinuo za konačnih 3:1, kada je oštrim centaršutem natjerao golmana da prstima skrene loptu do natrčalog Radeva, koji svoj drugi pogodak dana zabija za nova i iznimno važna tri boda Hajduka!

Na koncu se može konstatirati, da se odigrala sportski korektna momčad u kojoj je Hajduk imao više od igre i na kraju i duži dah.
Sastav Hajduka: Ivković – Vankirk, Sarić, Pašalić, D. Briševac(od 46. Asenov) – Vrcić, I. Briševac – Komušanac, Dimitrov, Radev – Garchev

SC Gräselberg II – SV Hajduk Wiesbaden II | 2:1 (0:0)

Druga momčad Hajduka i dalje ne biva nagrađena za dobru igru. U novome kolu je gostovala kod rezervne momčadi SC Gräselberga, koji se natječe u A-ligi. Nakon što su domaćini poveli 2:0, vratar Hajduka Igor Pavlović sjajnim obranama svoju momčad držao u igri, da bi na koncu Željko Novak eurogolom sa 25 metara smanjio na 2:1. Ali ipak su na kraju falili zadnji centimetri za izjednačenje.

Sastav Hajduka II: Pavlović – Sabo, Ounnas, Dragun, Matić – Ž. Novak, Direnc – Softić, Petko(od 65. Menges), Ahmed – Tropšek