Pajde Möhlin pobjedile Croatiju Stuttgart u europskom derbiju na 3. Svjetskom prvenstvu HNKID

Drugog dana 3.Svjetskog prvenstva hrvatskih nogometnih klubova izvan domovine (SP HNKID) koje se igra u Zagrebu, odigrane su tri utakmice.

U skupini A, na stadionu Hrvatskog dragovoljca, momčad Vojvođanskih Hrvata očekivano je bila bolja od momčadi Croatia Villefranche rezultatom od 3:1.

U B skupini na stadionu Sesveta Canberra iz Australije (ranije Croatia Canberra) odigrala je neodlučeno 0:0 protiv momčadi Croatia Malmö iz Švedske.

U utakmici dana, koja je bila i europski derbi zadnjih finalista sa Europskog prvenstva igranog lani u Franuskoj, na stadionu Sesveta momčad Pajda iz švicarskog Möhlina zasluženo je savladala jaku momčad Croatije Stuttgart rezultatom 2:0 (2:0).

Hrvati iz Njemačke mogli su voditi već nakon druge minute kada su na neeočekivano dobili jedanaesterac. Na njihovu žalost udarac s bijele toček završio je na vratnici. U nastavku utakmice Pajde su preuzelee stvar u svoje ruke i zgodicima Igora Prijića u 15. i 40. minuti stigli do velike prednosti koja je u drugom poluvremenu mogla biti i povećana. Zahvaljujući odličnim intervencijama vratara Croatije rezultat se nije mijenjao.

– Naša momčad je odigrala odličnu utakmicu. Croatia je kontrolirala igru u prvih pet minuta. Nakon toga Pajde su preuzeli sve koncee igre u svoje ruke tako da je konačni rezultat mogao biti i više nego uduplan, prokomentirao je utakmicu predsjednik NK Pajde Luka Rakitić.

Rakitić kao i ostali sudionici 3. Svjetskog prvenstva, koje organizira Hrvatski nogometni savez, puni su hvale na uvjete i sve što prati najveći skup hrvatskog isljeničkog nogometa.

Iako je turnir na početku, dosad su u igri najviše pokazali Croatia Toronto i Pajde Möhlin. Snaga reprezentacije Vojvođanskih Hrvata vidjet će se u susretu protiv jačih protivnika jer momčad Croatie Villefranche, koju suprotno najavama ne vodi raniji trener Dado Pršo, ipak nije na razini najboljih hrvatskih iseljeničkih momčadi.

U utorak je dan odmora. Već u srijedu je novi derbi. U skupini A Vojvođanski Hrvati dokazivat će svoju snagu protiv Sydney United 58.  U drugoj utakmici te skupine, jaka momčad Croatie Toronto ima lakšu zadaću kada im je protivnik Croatia iz francuskog Villefranchea s.m.

U skupini B, Pajde igraju protiv kompaktne momčadi Croatie Malmö. U drugom susretu Croatia Stuttgart će tražiti pobjedu protiv čvrste momčadi Canberre.

Nakon drugog kola mnoge stvari će biti jasnije. Naime, vidjet će se tko bi još uz Pajde mogao ozbiljnije zaprijetiti branitelju naslova Croatiji Toronto,