Pajde i Vojvođanski Hrvati odlučuju u subotu u Zagrebu o pobjedniku 3. Svjetskog prvenstva

NK Pajde iz švicarskog Möhlina i reprezentacija Vojvođanski Hrvati igrat će u subotu u finalu 3.Svjetskog prvenstva hrvatskih klubova izvan domovine.

U petak su, u prvoj utakmici trećeg kola, Vojvođanskih Hrvata i Croatia Toront, u međusobnom susretu odlučili prvog putnika u finale svjetskog prvenstva. U njihovom međusobnom ogledu, konačan rezultat bio je 2:2 (1:0). Premda je Croatia iz Toronta veći dio susreta bila bolja momčad, Vojvođani su oba puta vodili. Dramatičan je bio završnici utakmice u kojoj su Hrvati iz Vojvodine u prvoj minuti sudačke nadoknade (91′) poveli s 2:1, da bi Croatia Toronto, golom u zadnjim trenucima susreta, izjednačila rezultat i time zauzela drugo mjesto.

Vojvođani su sa dvije pobjede i jednim porazom zauzeli vrh ljestvice i prvi ušli u finale natjecanja, kojeg je dva puta zaredom osvajala momčad Croatije Toronto. Ovaj put Hrvati iz Kanade morat će se zadovoljiti borbom za treće mjesto.

U drugoj odlučujućoj utakmici za finale, momčad Pajda pobijedila je australsku Canberru rezultatom 4:1 (1:1). Hrvati iz Australije dobro su se držali sve do 60. minute do kada su imali neodlučen rezultat (1:1). Pajde je u vodstvo doveo Prijić (15′), da bi Canberra izjednačila u 25. minuti. Vrata finala Pajdama je zgoditkom otvorio Vidović, koji je nedugo prije toga ušao u igru s klupa. Treću uzastopnu pobjedu Pajdama na ovom prvenstvu kasnije su još potvrili Prijić, kojemu je to bio šesti zgoditak na prvenstu, te Delphini.

U drugoj utakmici B skupine, Croatia Malmö i Croatia Stuttgart odigrali su neodlučeno rezultatom 1:1. Taj rezultat išao je na ruku Canberri koja je, unatoč porazu protiv Pajda,  zauzela drugo mjesto.

Najveće iznenađenje trećeg kola napravila je Croata Villefranche. Hrvati iz primorskog grada iz okolice Nice deklasirali su australski Sydney United s visokih 6:0.

Nakon trećeg kola, svjetsko prvenstvo najboljih hrvatskih klubova izvan Domovine nastavlja se u subotu utakmicama za treće i prvo mjesto. Najprije se u utakmici za treće mjesto na stadionu u Sesvetama sastaju drugoplasirane momčadi iz dviju skupina, branitelj naslova Croatia Toronto (skupina A) i momčad Hrvata iz australske Canberre (skupina B). U borbi za naslov novog svjetskog prvaka po prvi put igraju Pajde iz švicarskog Möhlina protiv momčadi Vojvođanskih Hrvata, koja je najugodnije iznenađenje prvenstva.U petak je slobodan dan koji će većina igrača iskoristiti za razgledavanje Zagreba.

Predstavniciiseljeničkih klubova sa po dvojicom svojih igrača će, zajedno sa organizatorima prvenstva iz HNS-a, ići na službeni prijem kod hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović, koja je i visoka pokroviteljica 3.Svjetskog prvenstva hrvatskih klubova izvan domovine.