Osovina Perić – Farag razmontirala Germaniu Eberstadt

Iako se na prvi pogled pobjeda 5-2 Croatie Griesheim protiv Germanie Eberstadt čini lakom i uvjerljivom, ona osim što je zaslužena i uvjerljiva, nimalo nije bila laka. Croatia Griesheim imala je furiozan početak u kojem je već u 9. minuti vodila sa 2-0 golovima Perića i Faraga. U tridesetoj minuti na 3-0 povisio je Manuel Nothnagel i u tim se trenucima činilo da Germaniji iz Eberstadta prijeti prava rezultatska katastrofa. No sa dva gola do kraja poluvremena u 34. i 43. minuti uspjela se Germania vratiti u utakmicu i donijeti puno uzbuđenja do kraja prvog dijela.

Drugi dio susreta otvorila je momčad iz Eberstadta puno bolje, i činilo se da Croatia Griesheim neće izdržati do kraja utakmice sačuvati vodstvo iz prvog dijela. Stiskali su igrači Germanie obranu Croatie Griesheim, prijetili preko bokova, no nije imao tko zadati posljednji udarac. U tim se trenucima Croatia Grieshim uglavnom orijentirala na brze kontranapade koje je spretno izvodio dvojac Farag – Perić, koji je još jedan puta pokazao kako se sjajno razumiju na terenu.

Ipak do kraja utakmice Croatia Griesheim je još dva puta zatresla mrežu gostiju iz Eberstadta. Prvo je u 74. minuti po lijevom boku obranu Germanie načeo Farag, koji se potom sjurio u šesnaesterac, gdje je jedan gostujući igrač igrao rukom, a sudac pokazao na bijelu točku. Spretni izvođač kaznenog udarca bio je Farag koji je doveo Croatiu Grieshiem u vodstvo od 4-2.

Pred kraj susrta igrači Germanie su već pomalo izgubili živce te su grubom igrom pokušavali nadomijestiti manjak kvalitete. Tako je jedan grubi start igrača Eberstadta u kaznenom prostoru u 88. minuti susreta sudac okarakterizirao kao kazneni udarac a strijelac za konačnih 5-2 bio je Daniel Perić.

SV Croatia Griesheim: Buljugija, Vujica, Blessing, Markota, Brandau, Farag, M.Nothnagel, Smajović, Perić, D.Nothnagel, Bickelhaupt. Klupa(Madroun, Nazari, Erdogan)