POKVARILI DOJAM: Croatia Frankfurt doživjela drugi uzastopni poraz – prvoplasirana Viktoria Preußen napunila Zupčićevu mrežu

SV Viktoria Preußen – FC Croatia 6:3 (3:1)

U derbiju osmog kola Kreisoberlige Frankfurt, Croatia Frankfurt je poražena na gostovanju kod prvoplasirane momčadi lige Viktoria Preußen rezultatom 6:3. To je drugi za redom poraz hrvatske momčadi koji je pokvario dobar start ove sezone u natjecanju najjače frankfurtske lige.

Loš ulazak u utakmicu i primljeni zgoditak već u trećoj minuti poremetio je koncepciju igre Croatije. Kada su domaćini u 24. i 32. minuti postigli još dva zgoditka, teško se bilo vratiti u meč. Ipak, zgoditak Adrijana Bračića iz slobodnog udarca sa 22 metra za smanjenje rezultata na 3:1, vratio je kakvu takvu nadu hrvatskim igračima da bi u drugom poluvremenu mogli nešto više napraviti te izbjeći poraz.

No, nastavak je donio nove nevolje koje su nastupile već u 50. minuti kada domaćini povećavaju rezultat na nedostižnih 4:1. Iako je Ivan Duvnjak u 61. minuti smanjio rezultat na 4:2, snage za izjednačenje rezultata nije bilo. Domaćini su do kraja utakmice još dva puta tresli mrežu, a Croatia preko Solde jedanput, tako da je na kraju konačan rezultat glasio 6:3.

Sastav Croatije: Zubčić, Vidović, Andrić, Bešlić, Bračić (od 65. Grančić), Duvnjak, Marić (od 72. Hrvoje Drlje), Dolić (od 62. min Miro Drlje), Propadalo, Hrskanović i Soldo (C).

Vratar Croatije Ante Zubčić / Foto: Fenix
Vratar prve momčadi Croatije Ante Zubčić / Foto: Fenix

FC Fortuna FFM – FC Croatia II 6:0 (2:0)

Seriju poraza, peti u nizu, nastavila je druga momčad Croatije koja se sa 4 osvojena boda iz sedam utakmice spustila na13 mjesto na ljestvici KLB Frankfurt, a koja broji 15 klubova. Sastav Croatije:

Aleksandrov, Grančić, Budimir, Periša, Todorić, Romić, Jochim, Mihaljević, Galić, llinković, Pavo Lukenda (od 20. Majić).

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 30. rujna u 15 sati na svom igralištu u Frankfurt – Heddernheimu. Druga momčad je (srećom) slobodna, tako da može uzeti malo daha za nastavak natjecanja.

I drugi hrvatski klub u natjecanju u KOL Frankfurta, Posavina Frankfurt je doživjela poraz u 8. kolu. Bolji od hrvatskih Sinova Posavine bila je momčad Griesheima pobjedivši sa 3:2 (2:0). Zgoditke za Posavinu postigli su Goran Jurić i Stjepan Piljić. To je treći zaredom poraz Posavine, koja trenutačno sa 4 boda iz osam utakmica zauzima posljednje mjesto na ljestvici.