DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

Okršaji u kupu: Perišić, Olić i Petrić prošli, hrvatska kolonija u Cottbusu ispala

HSV, za kojeg je nastupio Badell, izbacio je vodećeg drugoligaša Greuther Fürth

Wolfsburg je bez većih teškoća u 2. kolu njemačkog kupa savladao drugoligaša Alaen (2:0). Strijelci su bili Diego (45. minuta) i Klose (78. minuta). Hrvatski reprezentativci u redovima Vukova, Ivica Olić i Ivan Perišić odigrali su svih 90 minuta, no nisu sudjelovali u akcijama za pogotke.

Marin Tomasov nastupio je za svoj 1860 München u okršaju s Borussijom (D) koja je slavila tek nakon produžetaka (2:0). Strijelci su bili Aubameyang (105. minuta) i Mhitarjan (107. minuta). Tomasov je ušao u igru u 112. minuti.

HSV je pod vodstvom novog trenera Van Marwijka izbacio vodećeg drugoligaša Greuther Fürth (1:0) a pogodak odluke postigao je Lasogga u 64. minuti. Milan Badelj igrao je svih 90 minuta za Hamburžane.

Hrvatska kolonija u Energieu iz Cottbusa nije se dobro provela u gostima kod Hoffenheima jer domaćin je nakon produžetaka pobijedio 3:0. Kapetan Banović, Buljat i Rivić (dobio žuti karton) odigrali su cijeli susret za goste. Strijelci za Hoffenheim bili su: Süle (95. minuta), Firmino (103.) i Schipplock (117.).

Drugoligaš Köln je u gostima iznenadio bundesligaša Mainza pobijedivši 1:0 pogotkom Rissea u 53. minuti, a Mato Jajalo nije ulazio u igru.

Ostali rezultati 2. kola: Arminia Bielefeld – Bayer 0:2 (Heung-Min Son 62, Sam 89), Preussen Münster – Augsburg 0:3 (Werner 45, 58, Mölders 59), Wiedenbrück – Sandhausen 1-3 (Sumelka 40/Jovanović 62, 68, Ulm 66).

Dodajmo i kako su igrane i utakmice 3. kola engleskog Liga kupa. Mladen Petrić igrao je u drugom poluvremenu za West Ham koji je kod kuće savladao Cardiff (3:2). Dejan Lovren i Nikica Jelavić nisu nastupili za svoje momčadi. Lovrenov Southampton bio je bolji od Bristol Cityja (2:0) dok je Jelavićev Everton poražen kod Fulhama (1:2). (ha)

>>Petrić oduševljen West Hamom: Lijepo mi je ovdje, želim pomoći klubu

>>Olić opet puni mreže: Stari čovjek je tu, ali nisam sumnjao u sebe!