Okršaj četvorice Hrvata: Austria Beč napunila mrežu St. Gallena

Danas smo bili puno sviježiji i taktički vrlo disciplinirani, kazao je Bjelica

austria

Bečka Austrija u drugoj je pripremnoj utakmici u turskom Beleku uvjerljivo pobijedila i sa četiri pogotka napunila mrežu švicarskog prvoligaša St. Gallena (4:0), koji je ove sezone nastupao i u skupini Europske lige.
Nakon 0:0 s Dynamom Dresden, Bečani su se ‘raspucali pa su pogotke postigli Hosiner (30./11m, 58.), De Paula (21.) i Kienast (72. /11m).

– Danas smo bili puno sviježiji i taktički vrlo disciplinirani. Sretan sam zbog pobjede, ali još uvijek imamo puno posla – kazao je Nenad Bjelica, trener Austrije.

Za austrijskog prvaka u prvom poluvremenu je branio Ivan Kardum dok su Marin Leovac i Kaja Rogulj ušli u igru u 61. minuti. U momčadi St. Gallena za koju inače nastupaju tri Hrvata (Ilija Ivić, Ivan Martić i Ilija Kovačić) nastupio je samo Martić i to od 62. minute.

Sljedeći test Austrija će u Beleku imati u četvrtak kad će se sučeliti njemačkom drugoligašu Kaiserslauternu.

Dodajmo i kako je njemački drugoligaš Union Berlin odigrao prijateljsku utakmicu s rumunjskom Steauom i izborio neriješen rezultat pogotkom Teroddea pet minuta prije kraja susreta (1:1). Rumunje je u vodstvo doveo Piovaccari u 49. minuti. za Berlinsku momčad nastupili su Punčec (igrao do 60. minute) i Kreilach (odigrao cijelu utakmicu). (ha)