Ponovno na vratima Croatije Frano Dukić / Foto:FM I. Barišić

Odličnom igrom i pobjedom Croatia Zürich stigla do trećeg mjesta na ljestvici

NK Croatia Zürich – FC Oetwil-Geroldswil 4:3 (2:1)

NK Croatia Zürich je odlično započela utakmicu i svojom čvrstinom i sigurnim dodavanjima pokazali su već na samom startu da protivniku neće biti lako. Očekivalo se da iz takve igre dođe i pogodak, a čekalo ga se sve do 20. minute kada Stjepan Laštro puca sa 17 m u lijevi gornji kut vratara i šalje neobranjivu loptu u mrežu. Samo tri minute kasnije Luka Lapenda opet trese mrežu protivnika za veliko vodstvo Croatie od 2:0. Sudac utakmice je sudio kako je znao i to većinom na štetu obje momčadi, a najviše je zaleđa dosudio Croatiji, a bila su definitivno upitna. U 29. minuti gosti postižu svoj prvi pogodak koji im daje nadu da mogu srušiti Croatiju.

U drugom dijelu opet se Croatia dobro posložila na terenu i odlučno ide prema vratima protivnika, ali sudac prekida sve pokušaje napadača Croatie da dođu do pogotka. U 55. minuti protivnički igrač ruši Marjana Šišića i sudac dosuđuje udarac sa bijele točke. Kazneni udarac realizira Adrijan Jukić topovskim udarcem tako da vratar loptu doslovce nije niti vidio. Croatia pokušava postići još pogodaka, ali to polazi za nogom protivniku u 78. minuti, a Nikoli Petrliću nekoliko minuta kasnije  polazi za glavom koji zabija za 4:2. Navijači su se nadali još kojem pogotku Croatie, ali dogodilo se obratno pa je u sudačkoj nadoknadi nečuvani igrač gostiju uspio postići i treći pogodak za goste i konačni rezultat 4:3.

Na utakmici su se posebno istaknuli Frano Dukić, koji je nakon duże stanke opet bio na vratima Croatie, dok je u obrani veliki doprinos dao Adrian Jukić sjajnom igrom. U dresu Croatie prvi puta je zaigrao i Kristian Grebenar, mladi igrač Croatie koji se još mora uigrati u momčad.

Sastav NK Croatia: F. Dukić, A. Jukić, D. Crnković, S. Laštro, I. Dukić, M. Šišić, A. Prcela, M. Jelečević, L. Lapenda, D. Komin, D. Perković (C). Još su igrali: M. Stjepanović, N. Ivanković, N. Petrlić, K. Grebenar. Trener: Robert Ćurić.

Sljedeća utakmica je kup utakmica koji Croatia igra se na domaćem terenu 09. studenog u 20:30 sati protiv drugoligaša FC Unterstrass.