Novi poraz Croatie Zürich – mala utjeha je 16. prvenstveni gol Ivana Dukića

FC Altstetten – NK Croatia Zürich  4:1 ( 2:1)

Croatia Zürich je poražena od jesenjeg prvaka Altstettena visokim rezultatom 4:1. Utakmica je odigrana po najvećoj dnevnoj vrućini (početak utakmice u 11 sati) a hrvatska momčad je bila sastavljena većinom od igrača iz pričuve.

Igrači Altstettena su od početka diktirali tempo i već poslije dvadeset minuta bilo je 2:0 za domaćine. Croatia je smanjila iz jednog dobro organiziranog napada a strijelac je bio najbolji strijelac hrvatske momčadi Ivan Dukić. Bio je to 16. zgoditak Dukića ove sezone.

U drugom dijelu Croatia je bila ravnopravna Alstettenu. No, domaćini koriste jednu grešku obrane Croatije i dolaze u vodstvo od 3:1. Kada se očekivao zadnji sudački zvižduk, u sudačkoj nadoknadi domaćini stiže do još jednog zgoditka za konačnih 4:1. Bio je to autogol obrambenog igrača Croatie Marka Zrilića.

Sastav Croatie: Giuliano Skara, Frano Dukić, Marko Jelečević, Ivan Dukić, Marko Zrilić, Kristijan Grebenar, Stanislav Blažanović (C), Nicola Petrilić, Matej Gašo, Dario Perković, Danjel Komin. Trener: Robert Ćurić.