Pobjeda Croatie Frankfurt sa 9 igrača

Bod u gostima, pobjeda doma. To je novi ritam Croatie Frankfurt koja je u zadnje dvije utakmice na domaćem terenu upisala šest bodova.  Utakmica međukola protiv FC Maroc FFM, koja se igrala u srijedu, nalikovala je pravom filmskom spektaklu sa sretnim završetkom za Croatiju.

Prvo poluvrijeme prošlo je u nadmoći Croatije i zasluženom vodstvu nakon zgoditaka Kusture i Lažete. Početkom drugog djela, Mamuza povećava vodstvo Croatije na 3.1. Nakon što je nesigurni njemački sudac u 70 min pokazao crveni karton vrataru Croatie Kolariću, te po drugi put za goste pokazao na bijelu točku, igra je postala oštrije. Prednjačili su u tome stariji i iskusniji gostujući igrači koji su provocirali naše igrače a potom se stalno se žalili sucu.

Nakon što je pristrani sudac u 70 min pokazao drugi žuti, i isključenje Šoli, Croatia je hrabro nastavila sa 9 igrača. Uz pomoć publike, koja je nosila naše igrača i stvarala pritisak na suca, Croatia se uspješno branila i preko kontri pokušavala doći do pobjede. U jeku napada gostiju, kod rezultata 3:3, junak utakmice, kapetan Croatie Mario Lažeta doveo je u 88 min hrvatsku momčad u vodstvo od 4:3. Zgoditkom u zadnjoj minuti, Oliver Andrić je potvrdio pobjedu Croatije od 5:3.