Nova “nelagoda” zbog dvocifrene pobjede Croatie Bietigheima koja ruši sve pred sobom

1
Predsjednik Croatie Bietighem Stjepan Igrec uručio je plaketu dugogodišnjem vrataru Robertu Letterielu za njegov oproštaj od aktivnog igranja

NK Croatia Bietigheim-TSV Ottmarsheim 11:0 (2:0)

Ma koliko to zvučilo nerealno, i pored tako visokog rezultata kao što je 11:0, Croatia je mogla dobiti utakmicu još izraženiji. No, to je u Bietigheimu posljednjih mjeseci “realna svakodnevnica”.
Hrvatska je momčad toliko superiorna i nemilosrdna prema svojim protivnicima, da to kod njih polako prelazi u nelagodu. Ni nedjeljni protivnik TSV Ottmarsheim, kao ni sve ovosezonske momčadi, nije imao ni trunka nade da nešto uzme sa sobom. NK Croatia je neumorno osvajala svaki pedalj terena, počevši u obrambenom redu, pa sve do ubojitijeg napadačkog dijela.

Prilike za zgoditak su tijekom igre imali gotovo svi igrači, osim naravno vratara, koji ako bijelo-crveni nastave ovakovom igrom, može bez brige na golu nači neki “dodatni posao”.

Golijadu je započeo raspoloženi Rodin u osmoj minuti, dok je na 2:0 povisio Sabljo dvadesetak minuta kasnije. Igrači TSV-a su izdržali ovaj rezultat do poluvremena, no nisu se pomirili puno boljom igrom Croatie, te su u nekoliko navrata grubim startovima dobrano isprovocirali Jerome-a Wahla, a on je u 45.oj minuti iznerviran okrečuči se nakon jednog grubog starta na njemu “pogladio” lice protivniku i naravno za ovaj akt zasluženo pocrvenio.

Sa igračem manje u drugom poluvremenu hrvatska momčad još večim pritiskom zadaje velike muke Ottmarsheimu, i samo su ih sreča i njihov vratar spasili od još večeg potopa. Golovi broj 3 do 11 padali su od četrdesetosme do osmdesetosme minute, a strijelci su redom bili: Kaya S. strahovitim udarcem u vratnicu od koje se lopta odbija iza gol linije, zatim nakon nabačaja Rodina snažan neobranjiv udarac gostujučeg igrača Floriana Griehla, dva puta Lehečka, pa Yilmaz, te na 8 i 9:0 Stipe Rodin, deseti gol je bio djelo Josip Daria izludivši čitavu obranu, poslužio Kayu koji je bio realizator. Vodeči strijelac lige Lehečka zaključuje današnji neravnopravan okršaj. Croatia drži prvo mjesto uz maksimalan učinak od 21 boda uz impozantnu 52:1 gol razliku.

Prije početka susreta predsjednik NK Croatie Bietighem Stjepan Igrec uručio je plaketu dosadašnjen dugogodišnjem vrataru Robertu Letterielu za njegov oproštaj od aktivnog igranja. Zahvalio mu je i na sjajnoj potpori koju je učinio za svoj klub.

Iddući susret NK Croatia Bietigheim igra također u Metterzimmernu, ali ovoga puta kao gost kod turske momčadi Sönmez Spor, s kojima hrvatska momčad dijeli igralište. Susret se igra 11. listopada. Nekoliko dana kasnije u subotu 17. listopada NK Croatia Bietigheim organizira tradicionalnu jesensku zabavu u Liederkranzhaus u Bietigheim-Bissingenu. Grupa Dinastija-Band garantira lijepu subotnju večer, a neće nedostajati ni već uhodane tradicionalnobogate tombole.

Text i snimke: Antun Igrec