Arhivska snimka utakmice reprezentacije Švedske (ILUSTRACIJA) / Foto Hina

NORVEŠKA SRUŠILA ŠVEDSKU I POMOGLA HRVATSKOJ: Kaubojima dovoljan i remi

U utakmici zadnjeg kola skupine I EURA u Zagrebu norveški rukometaši su svladali Švedsku s 28-25 (12-11) i tako pomogli Hrvatskoj kojoj je za polufinale dovoljan i bod protiv Francuske.

Norvežani su slavili u skandinavskom obračunu zahvaljujući svom vrataru Torbjoernu Bergerudu koji je s 21 obranom bio junak dvoboja. Šveđani su u uzbudljivoj završnici sedam minuta prije kraja sustigli Norvežane (24-24), no tada je proradio Bergerud i to u trenucima kada su Norvežani bili i s dva igrača manje. Četiri minute prije kraja norveški vratar je kod 26-25 obranio sedmerac, a potom i čisti ziicer, a Norvećani su poreko Myrholma i Sagosena došli do pobjede, no nisu stigli do željena četiri gola razlike koja bi im produžili nadu u polufinale.

Norvežane su predvodili Bjaarte Myrholm sa sedam golova, dok je Kent Tonessen imao 5 pogodaka, dok su kod Šveđana najbolji bili Jerry Tollbring (6) i Simon Jepsson (5).

Hrvatska će u polufinale ukoliko ne izgubi od Francuske, a u slučaju poraza među četiri najbolja će Šveđani.