Nogometaši Hajduka u Sofiji izborili plasman u 3. pretkolo Europske lige

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u 3. pretkolo Europske lige nakon što su i u uzvratnom dvoboju 2. pretkola svladali Slaviju iz Sofije, ovoga puta kao gosti su bili bolji sa 3-2 (1-1) što im je uz 1-0 pobjedu iz prve utakmice u Splitu prije tjedan dana osiguralo ukupni uspjeh od 4-2.

Hajduk je u Sofiji kontrolirao utakmicu od prve do posljednje minute, a bugarski sastav ustvari niti jednom nije niti zaprijetio mogućnošću nadoknade zaostatka iz prvog susreta u Splitu. Hajduk je poveo 1-0 golom debitanta u svojim redovima Stanka Jurića (24), da bi u nastavku golove za 2-1 i 3-2 postizao kapetan Mijo Caktaš (55-11m, 86). Strijelci za domaće bili su Galin Ivanov (45-11m) i Georgi Jovov (70).

Splićani su bolju igru u otvaranju utakmice okrunili u 24. minuti kada je Jurić, koji je malo ranije zamijenio ozlijeđenog Beširovića, glavom pogodio domaću mrežu nakon lijepog ubačaja Bašića. U samoj završnici prvog poluvremena talijanski sudac Doveri je u duelu Karabeljova i Caktaša u kaznenom prostoru Hajduka vidio prekršaj igrača splitskog sastava i pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Ivanov.

I u nastavak je Hajduk krenuo angažiranije, a za takav pristup je bio nagrađen 11-ercem u 55. minuti nakon što je lopta u ruku pogodila igrača Slavije Uzunova. Caktaš je bio precizan za 2-1.

Neopreznost u obrani Hajduka Slavia je iskoristila za 2-2 u 70. minuti, Šokolarov se iskrao na desnoj strani, njegov udarac je Ljubić odlično obranio, no na odbijenu loptu najbrže je reagirao Jovov. Da se situacija u završnici ne zakomplicira pobrinuo se mladi vratar Hajduka Marin Ljubić koji je u 83. minuti sjajnom reakcijom zaustavio pokušaj Angelova, da bi tri minute potom Caktaš pogodio glavom za pobjedu Hajduka nakon još jednog odličnog ubačaja Bašića.

Hajduk će u 3. pretkolu igrati protiv boljeg iz ogleda rumunjskog FCSB-a i slovenskog Rudara iz Velenja u kojemu FCSB ima prednost od 2-0 ostvarenu u prvoj utakmici u Velenju.