Vrijeme: Sunčano i vruće

BC Albisrieden – NK Croatia 4:3 (2:2)

Sastav NK Croatia: F. Dukić, I. Dukić, V. Zrno, B. Rajić, A. Vukadin, S. Laštro, S. Blažanović (C), D. Komin, M. Crnković, A. Jukić, D. Perković. Rezerve: S. Grgić

Treneri: R. Čurić, Z. Perak.

NK Croatia Zürich je odlično ušla u igru i pokazala protivniku da mu neće biti nimalo lako, a to su pokazivale i prilike koje je imala NK Croatia sve do 12-e minute kada je Ivan Dukić postigao pogodak za vodstvo, ali sreća je trajala samo nekoliko minuta i domaćin poravnava rezultata na 1:1.

Momčad Croatie igra čvrsto i napadački, tek poneki napad domaćina prođe pored obrane, ali bez uspješne realizacije. U 35. minuti Dukić nenamjerno propušta loptu, koja se otkotrljava do Jukića, koji bez razmišljanja puca po golu i dovodi Croatiu opet u vodstvo. Kao i kod prvog vodstva, tako i kod drugog, sreća je kratko trajala, jer domaćini opet izjednačuju rezultat na 2:2. Domaćin nije tehnički jak, ali igrači su rastrčani, a i pomisao na ispadanje iz lige dali su im više motiva za ovako borbenu igru.

U drugom djelu NK Croatia opet dominira i stječe se dojam da će ta utakmica biti riješena u korist Croatie. Taj dojam poboljšava Dario Perković, koji u 56. minuti ponovno dovodi Croatiu u vodstvo, ali petnaestak minuta kasnije domaćini uzvračaju i postižu svoj treći pogodak za izjednačenje.

Igrači Croatie pokušavali su doći do vodstva, ali previše je prilika ili obranio vratar domaćina ili su bile neprecizne.

U 76. Minuti opet se tresla mreža Croatie za vodstvo domaćina 4:3, ali se momčad nije predala te je nastavila istim ritmom i blagom dominacijom. Bilo je i prekida utakmice, jer je sudac zbog velike vrućine u dogovoru sa trenerima prekinio utakmicu, kako bi se igrači osvježili.

Preostalo vrijeme i produžeci nisu bili dovoljni da NK Croatia preokrene rezultat u svoju korist. Do kraja su još dva kola u kojima NK Croatia može učvrstiti svoju poziciju na tablici, jer je trenutno na 4. mjestu, ako se uzme u obzir da FC Morava i FC Wiedikon koji su ispred Croatie imaju isti broj bodova.

Izvještaj: Stjepan Špehar
Fotograf: Ivan Barišić