DERBI KOLA U Zürichu Croatia porazila Srbije rezultatom 2:1

nk zurich (2)U derbiju kola sastale su se NK Croatia kao druga te FC Srbija kao vodeća momčad lige.  Lijepo vrijeme te derbi kola privuklo je dosad najveći broj gledatelja na igralište Juchhof.

Njih preko 300 došlo je bodriti svoje ljubimce. Utakmica je počela s dosta respketa između dvije momčadi,  bez velikih akcija. Ipak iskusna momčad Srbije koja je inače bila prošle godine u drugoj ligi imala je bolji start. U 9. minuti, nakon izgubljene lopte Croatie u sredini terena igrač Srbije prolazi po desnoj strani te ubacuje loptu u 16. metara.

Nažalost lopta udara u leđa jednog igrača Croatie te mijenja pravac i iznenađujuće ulazi u mrežu nemoćnog vratara Žiljka.

Naravno veliko slavlje za protivnika međutim Croatia ne gubi nadu. Već u 18. minuti, nakon odličnog ubacivanja Vundaca, Perković hladnokrvno prolazi kroz obranu Srbije i zabija za 1-1. Do kraja prvog dijela susreta vodila se je velika borba protiv vrlo snažne momčadi Srbije.

U drugom dijelu bilježimo veliki pritisak Srbije na vrata Ziljka koji svim svojim znanjem brani nekoliko velikih prigoda gostiju.
Bio je to znak da je neophodno napraviti nekoliko izmjena. To nije bio veliki problem s obzirom da je klupa Croatije bila popunjena sa odličnim nogometašima. To je i donijelo preokret, već u 68. minuti, nakon izvedenog udarca iz kuta, Blazanović pogađa Dukića koji zabija glavom za 2-1!

U zadnjih 15.  minuta susreta Srbija baca sve u napad te pokušava doći do poravnanja rezultata. Međutim to koriste brzi nogometaši Croatie te ulaze u nekoliko kontri koje nažalost ostaju neiskorištene.

Ipak Croatia zavrašava utakmicu sa pobjedom od 2-1 te se bodovno izjednačila sa FC Srbijom. Moramo istaknuti dobrog sudca susreta te vrlo korektne momčadi FC Srbije i NK Croatie.

Također NK Croatia se zahvaljuje velikom broju navijača sa obadvije strane na dolasku te korektnom navijanju i ponašanju!