NK Croatia Zürich prvenstvo završila ‘petardom’ Kosovu

NK Croatia Zürich – FC Kosovo 5:2 (2:1)

Odigrana je posljednja utakmica proljetnog dijela prvenstva u kojoj je NK Croatia pokazala čvrstinu i odlučnost da prizemlji neugodnu i jaku momčad Kosova (5:2).

Kapetan NK Croatije Stanislav Blažanović

Već u 15. minuti NK Croatia dolazi u vodstvo preko svog kapetana Stanislava Blažanovića, a vodstvo traje sve do 37. minute kada Kosovo poravnava rezultat i vraća utakmicu na početak. Slavlje Kosova trajalo je točno pet minuta kada mladi igrač Croatije Marko Prskalo matira suparničkog vratara za vodstvo (2:1) s kojim se odlazi na odmor.

U drugom djelu utakmice čvrsto se igralo na obje strane, protivnik je pokušavao doći do pogotka, a Croatia se uspješno branila do 56. minute kada gosti ponovno poravnavaju rezultat. I nakon pogotka vršili su pritisak prema vratima Frane Dukića. No u 65. minuti u odličnoj akciji Croatije loptu prima ponovno kapetan Blažanović i odličnim udarcem šalje ju u mrežu Kosova za ponovno vodstvo (3:2).

NK Croatia ZurichNaravno da se Kosovo nije predalo te je napadalo i dalje, ali im je na putu bila obrana, koja je odradila sjajan posao slavši odlične lopte prema naprijed što je u 88. minuti iskoristio Stjepan Laštro i ponovno zatresao mrežu suparnika. Igra Kosova nije se ni tada raspala, a igrači Croatije mirno su privodili utakmicu kraju. A nakon ukazane prilike Ivan Dukić nadmudrio je obranu gostiju u sudačkoj nadoknadi i postigao sjajan pogodak za konačni rezultat na kraju prvenstva.

NK Croatia je završila na trećem mjestu ljestvice. Čak i osvajanjem prvog mjesta ne bi mogla ući u viši rang, jer pravila regionalnog saveza i grada Züricha nalažu da momčad koja ulazi u viši rang ima dvije juniorske momčadi, a što NK Croatia do sada nije imala.

liga

Sastav NK Croatije: F. Dukić, M. Jelečević, D. Dežić, M. Vučur, D. Komin, S. Blažanović, D. Perković, M. Prskalo, M. Vundač, S. Laštro, I. Dukić.

Još je igrali: L. Antolković, M. Stjepanović, M. Žiljak.

Trener: R. Čurić