NK Croatia Bietigheim uspješno startala u novu sezonu

NK Croatia Bietigheim-SV Walheim 4:3 (2:1)

S0267370Kreisliga B Enz/Murr-Grupa 6, Igralište Metterzimmern, Gledatelja: 90. Sudac: Schulz

Strijelci: Sabljo 2, Botić i Lehečka po 1. NK Croatia: Letteriello,Yilmaz, Povataj, Vritschan, Harnasz(Blandini), Zorko, Cervone (Wolf), Khan, Botić, Sabljo, Lehečka (Schulz).

Nakon nekoliko uspješno odigranih pripremnih utakmica te poraza u prvom kolu kup natjecanja. crveno-bijele kockice  iz Bietigheima su se tek u trećem kolu uključili u redovno natjecanje u Kreisligi B. Naime, u prva dva kola morali su pauzirati prvo protiv Hellasa, pošto grčka momčad zbog odsutnosti mnogih igrača nije bila u stanju nastupiti, a onda je i TSV Kleinsachsenheim zbog tragičnog slučaja u njihovim redovima zatražio odgodu susreta.

S0217351Nedjeljni protivnik SV Walheim, jedan od potencijalnih kandidata za prvo mjesto, samouvjereno je i napadačji ušao u susret. No, već u petoj minuti, nakon jednog oštrog starta gostujućeeg igrača, Croatia dobiva “slobodnjak” na nekih 35 m od gola gostiju. Michael Sabljo šokira protivnika rijetko viđenim golom u sam gornji desni kut. Nakon tog zgoditka počinje razdoblje nadmoći Croatie. Samo pet minuta kasnije slična situacija, samo desetak metara bliže golu. Sabljo ponovno puca i pogađa isti vratarev kut i Croatia vodi 2:0.

Daljni tok utakmice bio je satkan sa puno malih prekršaja, a uglavnom su prednjačili gosti, no ni kockasti nisu ostajali dužni. Do kraja poluvremena SV Walheim je sve više pokušavao ugroziti inače odličnog vratara Letteriela, koji je ipak morao kapitulirati pred odlazak na odmor nakon greške čitave obrane. Walheim poravnava rezultat na 2:2 u 50-oj minuti. Croatia tada gubi ritam pa je i vratar crvenih Letterielo na mukama kada spašava nekoliko opasnih prodora protivnika.

Ulaskom novih igrača s klupe Hrvati iz Bietigheima sređuju svoje redove, premještaju igru polako ali sigurno na protivničku polovicu. Lehečka i Ranko Botić dolaze u prilike Koje realiziraju i dovode svoju momčad do 4:2 vodstva. SV Walheim upjeva u 86.-oj minuti tek korigirati rezultat na konačnih 4:3 za Croatiju.

NK Croatia Bietigheim igra u srijedu odgođenu utakmicu iz prvog kola na svom terenu protiv grčkog SV Hellasa 94 Bietigh. u 19.00 sati. U nedjelju u 13.15 sati NK Croatia gostuje kod VfL Gemmrigheima.