NK Croatia Bietigheim pripisala tri nova važna boda i zadržala priključak za vodećima

TSV Bönnigheim II – NK Croatia Bietigheim 1:8 (0:0) S0817293Uspavanka u prvom, tika-taka u drugom djelu. Dva sasvim suprotna elementa koji su obilježili nedjeljno poslijepodne na gostovanju kod protivnika koji čvrsto drži začelje u svojim rukama. Vjerojatno sigurni u lagan plijen igrači su potpuno neprihvatljivim načinom i svojom samouvjerenošću ušli u dvoboj. Nije bilo poteza koji bi mogli ugroziti protivničku slabu obranu. Hrvati su više pokušavali individualnim akcijama i greškama u dodavanjima, zapravo svaki na svoj način ostvarivati ciljeve koji naravno nisu bili uspješni. Tu i tamo poneki udarac Lamneka, Wolfa ili Schulza iz daljine nisu mogli ozbiljnije ugroziti domaćeg vratara.

Domaćini su tada još sigurni da bi mogli nauditi kockastima koristili svoje brze kontre, no Senjić, Vritschan i Yilmaz su im uspješno parirali. U svlačioni se moralo nešto dogoditi, vjerojatno im je trener Sabljo uputio nekoliko “teških” riječi i to je bilo presudno. Kahn ostaje na klupi a u igru ulazi Botić, koji već tjednima vuče ozljedu za sobom i sve je krenulo sasvim drugim putem. Drugo poluvrijeme, već nakon dvije minute Botić lijepom solo akcijom prelazi nekoliko protivničkih igrača i 1:0, a samo dvije minute kasnije nakon udarca Schulza, i nakon odbijene lopte od domaćeg vratara opet Botić povisuje rezultat na 2:0 za Croatiu.

Sudbina fenjeraša je zapečaćena, a od sada malobrojni navijači iz Bietigheima mogu da uživaju u predstavi kakve su im i inaće bile dostupne u dosadašnjim susretima. U 50. Minuti opet je Ranko Botić na sceni, koji lijepo sa lijevog boka uposljava Ribića, kojemu nije teško da glavom zatrese mrežu domačina za 3:0. Tada imaju Wolf i Botić jos dvije prilike, no jedan šalje loptu preko, a drugi pored okvira vratiju. U 60. minuti malo nesmotrenost u obrani, domačini  smanjuju na 3:1, a nastavak  pripada u potpunosti gostima iz Bietigheima. Igra dobiva sve više na ljepoti i lepršavosti. Laganim potezima Hrvata, protiv kojih domačin doslovce nije našao lijeka, stvaraju se prilike, a rezultat svega su i česte promjene rezultata do kraja susreta. U 64. minuti Botić zbog neizliječene ozlijede mora izaći iz igre, a mijenja ga Sabljo.

Strijelci su još bili: Lamnek, Schulz, i tri puta Ribić koji u 89. min glavom postavlja konačnih 8:1 na nabačaj u drugom poluvremenu odličnog Kristijana Galovića. Još je jednu priliku imao Niewrzol u zadnjoj minuti, no lopta prolazi tik uz vratnicu. Uskrsni blagdani su slobodni za sve lige u ovim grupama, a slijedeću utakmicu NK Croatia Bietigheim dočekuje TSV Kleinsachsenheim, momčad iz gornjeg djela tablice, a susreti sa njima su uvijek neizvjesni.Utakmica se igra u Mettenzimmernu 27. travnja s početkom u 15.00 sati. Podrška publike je uvijek dobrodošla.