NK Croatia Bietigheim poražena u gostima

Okružna A3 liga područja Enz/Murr

TSV Nussdorf-NK Croatia Bietigheim 3:0 (1:0)

NK Croatia Bietigheim zasluženo pretrpjela svoj treći i najveći poraz u aktualnoj sezoni, iako si oslabljena hrvatska momčad neigranjem nekolicine igrača nije smjela dozvoliti ovako mizernu igru.

Paradoksalna, ali istinita je činjenica da je Croatia tijekom čitavog prvog poluvremena diktirala igru, imala veoma visok posjed lopte na svojoj strani, ali završnica je bila jednaka nuli.

Doduše, Hrvati su stvarali poluprilike koje nisu znali realizirati. Čak je u dva navrata vratnica spašavala domaćina, a najljepšu akciju imao je Alen Lehečka, kada je u 40. minuti krasnim volejem pogodio dobro postavljenog domaćeg vratara.

I to je bilo sve što se od Hrvata moglo vidjeti u nedjelju.

Kobnu grešku napravio je Renzo Radina, u prilici pred protivničkim vratima, nepotrebno dodaje loptu protivniku na noge, te omogućava domaćinu brzu kontru kojom oni kažnjavaju Hrvate. Pokušavši spasiti svoju nespretnost, Radina u gužvi pred svojim vratima nespretno uvlači loptu u vlastitu mrežu.

Croatia u drugom poluvremenu pokušava također u velikom posjedu lopte, ali kratkim dodavanjima i uspavankom iznuditi protivnika privući ga sebi na noge, pa možda brzim prodorima ugroziti domaćina, ali ti pokušaji ostaju samo na pokušajima.

TSV Nussdorf je uspješno pročitao neučinkovitu igru Hrvata, a to im i uspijeva te sa dvije brze kontre matiraju zaspalu i bezvoljnu igru Hrvata.

NK Croatia Bietigheim je ovim porazom pala na drugo mjesto na tablici, no uz jedan bod manje i utakmicom manje od sada vodećeg na tablici još ima sve u svojim rukama, ali nešto se mora i poboljšati i u igri, ako se želi ostvariti željeno i na dohvat ruke ostvarivo drugo za redom osvajanje naslova prvaka.

Slijedeće kolo se zbog Uskrsnih blagdana igra već u četvrtak 13. travnja u 18.30 sati, a Croatia je domaćin SV Iptingenu.