NK Croatia Bietigheim – jesenski prvak s tri nova boda bezbrižno očekuje proljeće

Okružna ALiga Enz/Murr- Grupa3

NK Croatia Bietigheim-SpVgg Besigheim 2:1 (1:0)

NK Croatia Bietigheim je u posljednjoj utakmici jesenskog dijela natjecanja osvojila tri nova boda, pa time bježi svojim suparnicima šest bodova prednosti.
Početak drugog dijela prvenstva počinje več iduće nedjelje, nakon čega nastupa zaslužena zimska pauza za hrvatsku momčad.
U utakmici koju su obje momčadi apsolvirale bilo je mnogo borbe s malo učinkovite municije, a i završnica svih tih nedorečenih akcija poklapala se viđenim na sredini terena.

Croatia je, doduše, imala malu prednost na terenu, ali se mnogo griješilo, što je pogodovalo protivniku, koji je pokušavao dugačkim loptama koristiti mu ponuđeno, no na vratima domaćih sve je to rješavao svojim obranama Papakonstntinou, u nedjelju jedan od boljih igrača u hrvatskom dresu.
U teškoj utakmici, a koju su sami sebi stvarali akteri na terenu dominirale su akcije iz standardnih pozicija, a jedna od tih akcija več se zbila u trećoj minuti kada je hrvatska momčad imala slobodan udarac s nekih tridesetak metara.

Marino Tricarico izvođač svih tih “slobodnjaka” pa i tog u početku susreta preziznim udarcem ubacuje na R.Cervonea, koji glavom neobranjivo trese mrežu gostiju za 1:0.
I u osamnaestoj minuti s istog mjesta isti izvođač oštrim udarcem “grije” protivničkog vratara, a na odbijenu loptu Denis Kolak ne snalazi se najbolje i prigoda propada.

Hrvati imaju problema u zadnjim minutama u prvom dijelu, kada ih gosti pritišću, ali se ni oni najbolje ne snalaze u odlučujućim trenucima.

U drugom dijelu ista slika, Croatia pokušava, ali Stipe Rodin, Alen Lehečka i Co. se ne snalaze dobro u izglednim situacijama.
Na sretnih 2:0 za hrvatsku momčad pobrinuo se vratar gostiju – dodavajući loptu svom suigraču poskliznuo se i pao.

Akciju je pratio Stipe Rodin, dokopao se lopte i lijepim lobom prevario gostujućeg vratara, koji vršcima prstiju nije uspio spriječiti da se lopta ne zakotrlja iza njega u mrežu u 85. minuti.

Počasni gol gosti su stigli samo minutu kasnije kada je zadnji red kod hrvata doslovce “zaspao”.

NK Croatia Bietigheim igra još jednu utakmicu, koja je dio proljetnog dijela, a na rasporedu je več iduće nedjelje (11.12.2016 u 16.30 sati) na domaćem terenu. U goste joj dolazi SpVgg Bissingen.