Arhivska snimka: trener i igrač Croatije Stanislava Blažanovića / Foto/ Fenix (Ivan Barišić)

Nikola Petrlić trostruki strijelac za Croatiju Zürich koja je iz kupa izbacila Centro Lusitano

Centro Lusitano Zürich – NK Croatia Zürich 4:6 ( 2:4 )

U prvom kolu švicarskog kupa, koje je igrano u četvrtak uvečer,  Croatia Zürich je izbacila portugalsku momčad Centro Lusitano Zürich retultatom 4:6. Valja reći kako Portugalci igraju u za jednu klasu nižoj ligi od Croatije, tj. u 4.ligi. Gledatelji su mogli uživati u kiši golova i otvorenoj igri s obje strane.

Nakon što je Croatia bolje ušla u utakmicu, i prvih pola sata već imala prednost od 0:2, golovima Nikole Petrlića (2.min) i Darija Perkovića (13.min), domaćini smanjuju u 31. minuti rezultat na 1:2.  Na to je Croatija odgovorila još čvršćom igrom kada bilježimo snažan volej udarac za vodstvo Croatie od 1:3. Bio je to sjajan zgoditak Nikole Novaka.

Igrači Lusitana tada daju sve od sebe ne bi li smanjili i eventualno izjednačili rezultat. Ali Croatia igra tehnički dotjeraniji nogomet ali dosta ležerno u obrani. Ta ležernost se osvećuje u 38. minuti kada Portugalci samnjuju rezultat na 2:3. Minut prije kraja poluvremena Nikola Petrilić postiže svoj drugi zgoditak na utakmici za vodstvo od 2:4.

U nastavku Portugalci idu na sve ili ništa. Začudo postižu u 51. i 56. minuti dva zgoditka i dolaze do 4:4. Trener Croatie Blažanović tada stavlja Marka Jelečevića umjesto Adriana Jukića. To donosi još otvoreniju igru i Croatia u 66. minuti ponovno dolazi u vodstvo nakon ispravno dosuđenog jedanaesterca. Siguran strijelac je Ivan Dukić.

Trener i igrač Stanislav Blažanović u 70 minuti izlazi iz igre i umjesto njega u igri je Antonio Prcela. Pobjedu hrvatskoj momčadi osigurava u 82. minuti Nikola Petrlić svojim trećim zgoditkom za prolaz u iduće kolo kupa.