Robert i Niko Kovač sa kondicijskim trenerom Foto: Fenix

Niko Kovač odveo Eintracht Frankfurt do pobjede nad Mainzom

Eintracht iz Frankfurta, kojeg trenira Niko Kovač, ostvario je danas vrijednu pobjedu od 2:1 nad momčadi Mainza. Pogotkom  šest minuta prije kraja utakmice Eintracht  je ponovono stavio sudbinu opstanka u svoje ruke. Ono što je i najavljivao trener Kovač danas se  u Frankfurtu na stadionu Commerzbank-Arena i ostvarilo.

Daniel Brosinski u 18. minuti doveo je Mainz u vodstvo. Kad se činilo kako će Kovačev klub zabilježiti 16. poraz u sezoni,  Anis Ben-Hatira  se pokazao  ključnim čovjekom u preokretu Eintrachta jer je prvo u 28. minuti asistirao Marcu Russu za izjednačujući gol te šest minuta prije kraja uputio centaršut koji je, u pokušaju bloka, Stefan Bell poslao u svoju mrežu.

Eintracht Frankfurt može ostati u Ligi, tvrdio je Kovač, najavljući veliki povratak. Više od 53 tisuća navijača Eintrachta na stadionu, jednako kao i otprilike toliki broj Hrvata koji žive u Rajnsko-majnskoj regiji i koji žele uspjeh Nike Kovača, radovalo se osvajanju tri boda i pobjedi frankfurtske momčadi.

U idućem kolu Eintracht dočekuje Darmstadt. U slučaju pobjede, u koju više nitko ne sumnja, momčad Nike Kovača odlučujuću utakmicu igra u zadnjem kolu protiv Werdera iz Bremena.