Nezasluženi i pomalo naivni poraz Croatie Karlsruhe

SC Bulach – NK Croatia Karlsruhe 4:2 (3:0)
U prvom kolu Kreisklasse C1  podsaveza BVF Mittelbaden Karlsruhe, Croatia Karlsruhe doživjela je nezaslužen poraz. Rezultat od 4:2 za protivnika, koji je u prvom dijelu vodio sa 3:0 ne oslikava pravo stanje stvari na terenu. Da se nogomet igra za bodove pokazala je i ova utakmica u kojoj su domaćini u prvom poluvremenu tri puta iskoristili greške obrane hrvatske momčadi. Užasan nesporazum braniča i vratara Croatije, kada je lopta vraćana glavom vrataru, završio je ranim vodstvom domaćina od 1:0. Budući napadači Croatije nisu uspjevali realizirati izgledne prilike, domaćini su u dvije kontre stigli do gotovo nedostižnih 3:0.

Ali u drugom dijelu vidjeli smo pravo lice Croatije. Saša Čulović i Petar Kramarić bili su strijelci za smanjenje rezultata na 3:2. Kad se očekivalo izjednačenje, koje je visilo u zraku, obrana Croatije ponovno je zaspala. Nakon jednog bespotrebnog prekršaja na središtu igrališta, domaćini šalju dugu loptu pred vrata Croatije. Nakon nabačaja na drugu stativu protivnički napadač neometan zabija glavom za 4:2. Iako je hrvatska momčad dala sve od sebe da stigne do poravnanja rezultata, u tome nije uspjela. U odnosu na prikazanu igru, pogotovu onu u drugom poluvremenu, Croatia je zaslužila barem jedan bod.

Sastav Croatie Karlsruhe:N.Oravec, K.Mirosavljević, R.Tomić, V.Gibičar, M.Pocrnja, T.Maras, D.Jurić, R.Pfannendörfer, I.Brkljača, S..Culović, P.Kramarić, Klupa: D.Plećaš, N.Knezović, I . Lovrić Strijelci za Croatiju: Saša Culović i Tomislav Maras

Tekst: Alen Vukelić