NE ZNAJU ZA PORAZ: Najbolji start Croatie Zürich – već su prvi u prvenstvu, a prošli su i kupu

U napetoj i utakmici punoj preokreta, Croatia Zürich je pokazala da je iskusna momčad koja u svim situacijama zna igrati do kraja i doći do pobjede. Protiv Gerolswila su osvojeni  važni bodovi, koji su Croatiju odveli do prvog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. Takav start hrvatske momčadi iz Zürich u prvenstvu i u kupu nije se već dugo godina dogodio.

NK Croatia Zürich – FC Oetwil – Geroldswil 4:3 (1:2)

NK Croatia je povela u 6. minuti utakmice pogotkom Kristijana Krstića, koji je svoj prvi pogodak u dresu NK Croatije. Momčad na terenu odavala je dojam da će brzo riješiti utakmicu u svoju korist, ali u 22. minuti gosti pogotkom dobivaju krila i sve više dugim loptama dolaze pred vratara Frane Dukića, koji u 30. minuti opet mora po loptu u mrežu. NK Croatia je imala prilika, ali nepreciznim dodavanjima nije se moglo postići pogodak za poravnavanje.

U drugom poluvremenu navijači Croatije očekivali su ofenzivu, ali su gosti nastavili istim tempom igrati i dugim loptama preko obrane Croatie sve su bliže bili vratima Croatije, što je rezultiralo rušenjem protivničkog igrača od strane vratara Dukića. I sudac ispravno dosuđuje udarac sa bijele točke, što protivnik uspješno realizira za rezultat 1:3.

Istu situaciju koristi i NK Croatija kada protivnik ruši hrvatskog napadača i Croatia dobiva priliku da s bijele točke smanji rezultat. Ali vratar gostiju brani udarac Ivana Dukića i ostaje velika prednost za gostujuću momčad.

Prvi pogodak Kristijana Krstića za Croatiju ZH/ Foto: Fenix -I.Barišić

Sve do 73.min. gosti imaju prednst i misle da je utakmica riješena. Ali Ivan Dukić iskupljuje se za obranjeni jedanaresterac i zbija za smanjenje rezultata. Igra Croatie se promjenila i svi su priželjkivali postizanje još bar jednog pogotka za izjednačenja. To se i dogodilo u 87. minuti kada Stanislav Blažanović iz slobodnog udarca postiže pogodak za izjednačenje 3:3. Kada se očekivalo da je kraj utakmice i da će doći do podjele bodova, Nikola Novak dolazi do lopte i sa udaljenosti od 4. metra prebacuje vratara gostiju i donosi pobjedu Croatiju od 4:3.

Vrlo neizvjesna utakmica koja je NK Croatiu dovela do prvog mjesta i do statusa najbolje hrvatske momčadi u Švicarskoj, budući da do sada ne zna za poraz u prvenstvu i u kupu.

Sastav NK Croatia ZH : Frano Dukić, Adrian Jukić, Marko Jelečević, Ante Vukadin, Ivan Dukić, Stjepan Laštro, Dario Perković (C), Roman Matošević, Stanislav Blažanović, Kristijan Krstić, Nicola Petrlić. Još su igrali : Ivan Knežević, Daniel Komin, Nikola Novak. Trener: Stanislav Blažanović