Nakon uspješne Posavske večeri, Ante Peko donio i prvenstvenu pobjedu Posavini Frankfurt

FC Posavina Frankfurt – FC Kalbach II   1-0 (1-0)

Iako umorni od rada a kasnije i zabave na jubilarnoj 10. Posavskoj večeri u Martinseehalle, u nedjelju su igrači Posavine smogli snage i na domaćem terenu pobjedili momčad Kalbacha II sa 1:0. Bio je to susret dviju momčadi koji su prošle sezone igrali u različitim ligama, Kalbach koji je ispao iz Kreislige Nordwest u Kreisoberligu i Posavine koja je iz Kreisklasse A ušla u Kreisoberligu.

Početak utakmice označio je igru samo na jedan gol, onaj vratara Kalbacha II. Igrači Posavine stvarali su prilike ali nišanske sprave napadača nisu bile namještene. Onda u 16. minuti igre slijedi ubačaj lopte u kaznini prostor u kojem najviše skače Ante Peko i dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 1:0.

Do poluvremena redale su se prilike na obje strane ali mreže su ostale netaknute.

Nastavak utakmice u drugom poluvremenu bio je preslik igre s početka utak mice. Posavina je napadala a gosti su se orjentirali na obranu. nakon neuspjeli pokušaja Posavine, gosti uzvraćaju i u 78. minuti gotovo izjednačuju. Ali Ivan Božić glavom izbija loptu sa crte i spašava siguran gol.

Posljednjih deset minuta bilo je izuzetno uzbudljivo. Napadač Posavine Marin Bago dva puta se našao u prilici, jednom je pogodio i gredu, ali lopta nije htjela u mrežu. Kraj utakmice svi hrvatski igrači su dočekali s uzdahom olakšanja jer ostati dugo na zabavi te sutradan još i pobjediti odličnog protivnika nije bilo lako.

Sastav: Matej Marković- Ivan Božić, Marko Sudić, Mato Pejić, Matija Živković- Mato Đukić, Franjo Oršolić, Ante Peko, Danijel Koturić, Marin Bago – Marko Lušić. S klupe je ušao Dragan Budimir. Rezervni igrači: Danijel Pavić (vratar) i Ivan Vučković

Druga momčad Posavine u nedjelju je doživjela prvi ovosezonski poraz nakon 8 kola. Bolji od momčadi Posavine II bili su igrači Germanie Enkheim II, prvoplasirane momčadi liga koja je lani ispala Kreislige Südost. Rezultat je bio 3:5. Sva tri zgoditka za hrvatsku momčad je postigao Stjepan  Piljić. Piljić se tako polako vraća u svoju staru formu kada je igrao u prvoj momčad prije teške ozljede.

Iduću utakmicu obje momčadi Posavine igraju u gostima kod Makkabia Frankfurt. Prvu utakmicu u 13,00 sati igraju druge momčadi a prve momčadi: FC Makkabi Frankfurt – FC Posavina Frankfurt igra se u 14:45 sati