Nakon pet poraza Croatia Zürich upisala prvu pobjedu

NK Croatia Zürich – CD Espanol Iberia 6:2 ( 3:0 )

U 6.kolu amaterske 3. lige Švicarske, Croatia Zürich je konačno obradovala svoje navijače i na domaćem terenu pobijedili španjolsku Iberiu sa 6:2. I iz rezultata je vidljivo kako gosti nisu bili dorastao protivnik hrvatskoj momčadi. Usto, napadači Croatije su imali svoj dan. Španjolci su još i dobro prošli jer su napadači Croatije propustili niz izglednih prilika.

Golijadu je sa 2:0 započeo Daniel Komin. Trener Croatije u utakmici je dao priliku Stjepanu Lastru koji je zaigrao nakon duge stanke zbog ozljede. Laštrin prvi kontakt s loptom bio je i gol za 3:0 vodstvo Croatije.

Stjepan Laštro i Frano Dukić / Foto: Ivan Barišić

Raspoloženi Laštro u drugom poluvremenu postiže još jedan zgoditak za vodstvo Croatie od 4:0. Ritam Croatije tada malo pada što koriste napadači Espanola i smanjuju na 4:1. Ali svega nekoliko minuta potom Croatia se opet diže i mladi napadač Matej Gašo upisuje se i na listu strijelaca za 5:1. Španjolci potom opet smanjuju vodstvo da bi konačan rezultat od 6:2 postigao kapetan momčadi Stanislav Blažanović iz kaznenog udarca s 11 metara.

Sastav Croatie ZH: Frano Dukić, Antonio Prcela, Marko Jelečević, Ivan Dukić, Kristian Grebenar, Romeo Matošević, Stanislav Blažanović (C), Daniel Komin, Dario Perković, Matej Gašo, Nicola Petrlić. Još je igrao: Stjepan Lastro.  Trener – igrač: Stanislav Blažanović. Strijelci na utakmici: 1:0 Komon, 2:0 Komin, 3:0 Laštro, 4:0 Laštro, 4:1 Espanol, 5:1 Gašo, 5:2 Espanol, 6:2 Blaženović (P).