Momčad Croatije ZH / Foto: I. Barišić/FM

NAKON DRAME JEDANAESTERACA: Croatia Zürich prošla u treće kolo kupa, junak utakmice vratar Škara

NK Croatia Zürich – FC Elgg 5:4 (2:2) (0:1)

Igrači Croatie Zürich priredili su još jedno iznenađenje u švicarskom kupu savladavši jaku momčad Elgg sa nakoj jedanaesteraca rezultatom 5:4. Bila je to vrlo teška i napeta utakmica od početka do samog kraja.

Momčad Croatije je od početka odavala dojam kako može prirediti još jedno iznenađenje, premda je na početku i nije pratila sreža. Naime, gosti su već u 16. minuti poveli i do kraja prvog poluvremena su držali rezultat, koji im je potpuno odgovarao.

Početak drugog poluvremena donio je izjednačenje kada protivničkog igrača u kaznenom prostoru igra rukom. Dosuđenu najstrožu kaznu uspješno je realizirao Nikola Novak te tako vratio utakmicu na početak. No,, tri minute kasnije protivnik opet trese mrežu Croatije i dolazi ponovno do vodstva 1:2. Veselje protivnika trajalo je čitavih pet minuta, a pokvratio im ga je pogotkom Ivan Dukić za izjednačenje.

Igrači hrvatske momčadi su imali puno prilika za riješiti utakmicu u svoju korist. Ali, to se očito nije tako trebalo završit. Pobjednika je riješila drama jedanaesteraca koji su došli na kraju, nakon što su obje momčadi zadnje minute odigrale tako da su čuvali rezultat.

Kod izvođenja jedanaesteraca igrači Croatije su tri puta tresli mrežu i jednom promašila, dok je protivnik dva puta pogađao, jednom promašio a dva puta je vratar Croatije Giualiano Škara obranio udarce sa bijele točke i tako odveo Croatiu u sljedeće kolo kupa.

Sastav NK Croatia ZH : Giuliano Škara, Adrian Jukić, Marko Jelečević, Ivan Knežević, Ivan Dukić, Dario Perković (C), Komin Danijel, Roman Matošević, Stanislav Blažanović, Kristijan Krstić, Nicola Petrlić. Još su igrali : Ante Vukadin, Nikola Novak, Antonio Prcela, Kristijan Grebenar, Matej Gašo, Luka Lapenda. Trener: Stanislav Blažanović

Fenix-magazin/SIM/ Ivan Barišić

Junak utakmice bioo je vratar Croatije Gulliano Skara / Foto: Fenix Magazin -I.Barišić
Junak utakmice bio je vratar Croatije Giualiano Skara / Foto: Fenix Magazin -I.Barišić