Već drugu godinu zaredom Croatia Bietigheim slavi osvajanje prvenstva Foto: Fenix-magazin /Antun Igrec

NAKON 20 GODINA PONOVNO U BEZIRKSLIGI: Kolo prije kraja Croatia Bietighgeim osigurala naslov prvaka

NK Croatia Bietigheim-TSV Kleinglattbach 6:0 (2:0)

Veliki dan je u nedjelju bio za Croatiu iz Bietigheima. U predposljednjem kolu Kreis lige Enz/Murr hrvatska je momčad postala drugi puta zaredom prvak. Croatiji je pritom na ruku išao neriješeni rezultat najvećeg rivala SV Rieta. Tako je hrvatska momčad iz Bietigheima nakon točno dvadeset godina izborila ponovni ulazak u Bezirksligu.

U nedjelju je Croatia ponovno odigrala onako kako se to očekivalo. Presingom već od početka susreta Croatia je dotukla protivnika, ne dajući mu gotovo „ni disati“. Težak, vruć i sparan, ljetni dan više je pogodovao hrvatskim igračima, koji u posljednje dvije godine igraju fenomenalan nogomet.

Golijadu je započeo u 16. minuti C. Kaya, a zatim isto toliko minuta kasnije najbolji strijelac i kapetan momčadi Alen Lehečka znalački zaokružio prvo poluvrijeme na 2:0.

Veliki tempo koji je Hrvatska momčad držala tijekom prvog poluvremena još je bio vidljiv u prvoj polovici drugog dijela. No, nakon toga pa sve do kraja susreta zbog vrućine sve se svelo na kratka dodavanja. Croatia je odradila samo potrebno, a gosti iz Kleinglattbacha nisu više imali snage  ugroziti hrvatsku momčad

Do kraja su brojni gledatelji vidjeli još četiri krasna pogotka u protivničkoj mreži. Postigli su ih Alen Lehečka, Cervone, Albayrak te, u posljednjoj minuti susreta zasigurno i najljepši pogodak postigao je krasnim trzajem glave nakon ubačaja Raffaelle Cervonea, Vjeran Galović. Galović se tim pogotkom oprostio od aktivnog igranja nogometa.

Sastav Croatie: Papakonstantinou, Kolak, Radina, Cervone, M.Kaya, Kraguljac, C. Kaya (od 80.min Mihaljević), Albayrak, Rehm (od 60. T. Dlabal), Lehečka (od 69. min Galović), Rodin (od 65. min Mayer).

Croatia u posljednjem kolu gostuje u susjednom Besigheimu kod tamošnjeg SpVgg-a, kluba kojemu ne cvjetaju ruže u ovom prvenstvu. SpVgg Besigheim je jedan od kandidata od ispadanja, a zanimljiva je činjenica da je baš taj klub za slijedeću sezonu angažirao ranijeg trenera Croatie Bietigheim. Susret posljednjeg kola igra se u subotu 03. lipnja s početkom u 15.00 sati