blato nogomet lopta
Ovakve scene nisu više prihvatljive na terenima u Frankfurtu / Foto: Fenix Magazin (Detalj s utakmice Cro Sokola Aachen)

Na teškom blatnjavom terenu Cro Sokoli izvukli bod i nastavili seriju bez poraza

Cro Sokoli Aachen – SV Sportfreunde Aachen-Hörn 1:1 (1:1)

U 9. kolu Kreisliga B Cro Sokoli su pred pedesetak gledatelja na svom igralištu podijelili bodove sa momčadi Sportfreunde Hörn. Utakmica je odigrana na teškom i blatnjavom terenu. Iako nije bila pretjerano uzbudljiva, obzirom na prikazano, bod za obje momčadi je najpošteniji ishod.

Ovim remijem Sokoli su produljili niz od 20 utakmica bez poraza na domaćem igralištu.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i već u 11. minuti stigao do prve izgledne prilike. Davor Grgić je odlično izveo slobodni udarac sa ruba kaznenog prostora, ali gostujući vratar je loptu vršcima prstiju odbio na vratnicu. Osam minuta kasnije gosti dolaze do vodstva. Nakon duge lopte gostujući napadač izbija sam pred vratara Sokola Žepinu, koji ga ruši u kaznenom prostoru i sudac pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac Hörn realizira za 0:1. Pred kraj prvoga dijela Cro Sokoli su izjednačinili. Nakon lijepe akcije preko Blažanovića i Zenka, lopta dolazi u šesnaestercu do Grgića koji pogađa za 1:1 u 42. minuti.

U drugom poluvremenu puno bolja igra hrvatske momčadi koji su pritisnuli goste te stvorili nizati prilike. Prvo je Trogrlić bio neprecizan glavom nakon udarca iz kuta Cvitića, kada lopta odlazi tek koji centimetar preko grede. Nekoliko minuta kasnije Pavlović izlazi sam pred gostujućeg vratara ali na žalost brzopleto završava akciju. U samoj završnici susreta Sokoli mogu biti sretni da su izvukli bod. Nakon lijepe akcije gostiju preko desne strane, lopta dolazi na drugu vratnicu gdje gostujući napadač iz peterca sa glavom samo pogađa gredu. Tako je utakmica završli sa miroljubljivih 1:1.

Sastav Cro Sokola:amjan Žepina, Ivan Ćorić (68. min L. Lasić), Sandro Bevanda, Bernard Šarić (23. min B. Trogrlić), Marko Gašparović, Siawasch Kabuli, Kristijan Blažanović, Ivo Cvitić, Cayan Zenk, Davor Grgić, Ivica Pavlović (74. min D. Kolar). Klupa: Dario Kolar, Leo Lasić, Boris Trogrlić, Danijel Klarić, Ivan Radovac, Haris Ćejvanović. Strijelac za Sokole: 1:1 Davor Grgić (42.)

Cro Sokoli su nakon 9. kola na šestome mjesto na ljestvici i u sljedećem kolu, 29. listopada u 11,00 sati, igraju u gostima kod Westwacht Aachena.

Fenix-magazin/ZB/Denis Janković / Foto: Mato Jelić