Na krilima Hrvata, poljski Kielce na rukometnom krovu Europe

Manuel Štrlek zabio je tri gola u čudnovatoj pobjedi poljskog prvaka Kielce u finalu Final Foura nad mađarskim Veszpremom rezultatom 39-38 (35-35, 29-29, 17-13). Novi rukometni prvaci Europe nadoknadili su u kölnskoj Areni zaostatak od čak -9 golova razlike koju je mađarski prvak imao sredinom drugog poluvremena.

Hrvatska zastava za Kielze
Poljaci slavili sa hrvatskom zastavom

Kod izvođenja penala, Štrelek je bio siguran premda mu je u igri Alilović obranio kazneni uderac. Drugi Hrvat u redovima novih europskih prvaka Ivan Čupić nije se upisao u strijelce dok je treći naš igrač u redovima Veszprema vratar Marin Šego obranio ključni sedmerac kod izvođenja penala.

U redovima poraženih, hrvatski vratar Mirko Alilović bio je odličan u završnici utakmice kada je obranio nekoliko teških daraca te čak dva sedmerca. Kod penala, Alilović je obranio sedmerac Čupiću ali nažalost za njegovu momčad to nije bilo dovoljno.

U utakmci za treće mjesto Paris Saint-Germaina svladao je njemački Kiel Domagoja Duvnjaka rezultatom 29-27 (15-11). Duvnjak je zabio pet zgoditaka dok se njegov hrvatski suigrač u redovima Kiela Ilija Brozović nije se upisao u listu strijelaca. U redovima Parižana nije igrao Igor Vori jer je dan ranije dobio crveni karton.