Modrić i Kovačić slavili s Realom u Münchenu, Ribery i Lewandowski se ispromašivali

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Real je slavio u Münchenu kod Bayerna s 2-1 (1-1) i napravili veliki korak ka trećem uzastopnom finalu . Uzvrat se igra 1. svibnja u Madridu.

Pogodak je za Bayern polučio Joshua Kimmich (28), dok su strijelci za Real bili Marcelo (44) i Marco Asensio (57). Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 83. minuti kod Reala.

Bayern i Real se po nevjerojatni sedmi put sastaju u polufinalu Lige prvaka, pet puta je prošao Real, a Kraljevski klub je i prošle godine u četvrtfinalu izbacio Bavarce i to nakon produžetka na Bernabeu i nakon što su Španjolci dobili prvu utakmicu s 2-1 na Allianz Areni. Kako su se stvari odvijale u prvoj utakmici u Münchenu, Real bi mogao nastaviti taj niz i plasirati se u treće uzastopno finale Lige prvaka.  Real je po tko zna koji puta ove sezone u gostima odigrao sjajnu utakmicu, a Španjolci u Muenchenu  nisu paničarili ni nakon što su primili prvi gol.

Bayern je ipak utakmicu započeo bez Davida Alabe, a već u 8. minuti ostali su i bez Arjena Robbena koji se ozlijedio i morao je zarana napustiti teren. U 20. minuti Modrić je proigrao Ronalda, koji potom nije uspio provući loptu nazad do hrvatskog veznjaka koji je bio u odličnoj poziciji. U 24. minuti pokušao je Carvajal, koji se neočekivano našao u šansi, ali je pucao u vratara.No, u jeku dominacije Reala poveo je Bayern u 28. minuti. James je preciznom loptom pronašao Kimmicha koji je krenuo sam prema Navasu, koji je prerano zaključio da će njemački desni branič dodati, a Kimmich iskosa puca i pogađa bliži kut.

U 32. minuti Heynckes je morao napraviti već drugu zamjenu jer se ozlijedio Jerome Boateng.  U 44. minuti zabio je lijevi branič Reala Marcelo i to preciznim udarcem punom nogom izvan kaznenog prostora koji je odsjeo u samom lijevom kutu vrata Ulreicha.  U zadnjim sekundama prvog dijela Lewandowski tuče glavom s pet metara, ali se Navas iskupio za pogrešku kod gola.

Zidane je u drugom dijelu ostavio na klupi vrlo slabog Isca, a uveo Marca Asensia što mu se isplatilo u 57. minuti. Branič Bavaraca Rafinha praktički je dodao loptu Asensiu, koji potom u čistoj kontri dodaje do Vasqueza, a ovaj opet pronalazi mladog napadača Reala koji u “situaciji 1 na 1” s vratarem ne griješi za vodstvo gostiju.  Odmah nakon gola Navas čudesno brani udarac Riberya iz blizine, a nekoliko minuta kasnije kostarikanski vratar ponovno kroti udarac Francuza.

U 67. minuti nevjerojatan promašaj domaćina – pred praznim golom se Müller i Lewandowski nisu mogli “dogovoriti” tko će ubaciti loptu u mrežu, a u 68. minuti Ribery je nastavio s promašajima. U 76. minuti Benzema je prošao trojicu igrača, ali je slabo pucao, a u 87. minuti Lewandowski je sam ispred Navasa, no promašuje vrata.

BAYERN MUENCHEN – REAL MADRID 1-2

Pred 74.000 gledatelja sudio je Nizozemac Bjoern Kuipers.

Strijelci: 1-0 Kimmich (28), 1-1 Marcelo (44), 1-2 Asensio (57)

BAYERN: Ulreich – Kimmich, Boateng (Sule, 33), Hummels, Rafinha – Martinez (Tolisso, 75)- Robben (Alcantara, 8), Müller, James, Ribery – Kinoleinwand

REAL MADRID: Keylor Navas – Carvajal (Benzema, 67), Varane, Ramos, Marcelo – MODRIĆ, Casemiro (KOVAČIĆ, 83), Kroos – Isco (Asensio, 46)- Vazquez, Cristiano Ronaldo