Mladi Hrvati kao prvi u osminu finala SP-a! Pogledajte pogotke

Susret osmine finala sa Čileom našu reprezentaciju očekuje u srijedu

Hrvatska U-20 reprezentacija pobijedila je u posljednjem kolu Novi Zeland (2:1) te tako osvojila prvo mjesto u skupini F na Svjetskom prvenstvu u Turskoj. Pogotke su postigli Perica (10. minuta) i Rebić (75.) dok je za Novozelanđane smanjio Fenton iz jedanaesterca (85.). Posebno je lijep bio pogodak Splitova napadača Rebića kojeg je zbog nezalaganja uoči utakmice kritizirao bivši kapetan Vatrenih Niko Kovač.

Izbornik Dinko Jeličić protiv najslabijeg suparnika u skupini odmarao je neke igrače poput Livaje, Čanađije i vratara Zelenike.

Što se tiče utakmice, zadovoljan sam prvim poluvremenom. Međutim, drugo poluvrijeme je bilo teže i zahtjevnije. Sada smo se plasirali u drugi krug i tu prestaje pritisak. Ovo je ogroman uspjeh za moju zemlju i moju momčad –  rekao je Jeličić.

U drugom susretu u našoj skupini Urugvaj je bio uvjerljiv protiv Uzbekistana (4:0) pa je tako sa 6 bodova osovio drugo mjesto. Uzbekistan ima 4, a Novi Zeland je bez bodova.

Susret osmine finala našu reprezentaciju očekuje u srijedu, a suparnik će im biti Čile, drugoplasirana momčad skupine E. Ispred Južnoamerikanaca su senzacionalno završili Iračani. U toj skupini najneugodnije su iznenadili Englezi koji su završili kao posljednji  s tek dva osvojena boda dok je Egipat sva tri boda osvojio pobjedom nad Tri lava.  (ha)