Matanović, Marijanović i Miloš svojim golovima donijeli prvu pobjedu Croatiji Stuttgart

Spvgg Möhringen – Croatia Stuttgart 2:3 (0:1)

Nakon dva neodlučena rezultata i jednog poraza, igrači Croatie Stuttgart u četvrtom su prvenstvenom kolu u nedjelju upisali i prvu ovosezonsku pobjedu. Pobjeda je ostvarena na teškom gostovanju kod starih znanaca  iz Möhringena. Osim važnih bodova, ostvarena pobjeda znači puno na podizanju samopouzdanja hrvatske momčadi, koju dosad nitko nije nadigrao i koja iz susreta u susret diže svoju igru.

Valja istaknuti kako je i u nedjeljnoj utakmici sudac bio pristran na štetu Croatije te uporno donosio odluke u korist domaćina. Stalno je bez razloga dijelio žute kartone hrvatskim igračima, čak je jednog i isključio nakon što je dosudio nepostojeći jedanaesterac. To je opravdano izazvalo negodovanja s klupe Croatije kao i iz gledališta gdje su se nalazili hrvatski navijači.

No, na nepravdu su igrači Croatije odgovarali na najbolji način tj. golovima. Prvi pogodak postigao je vec u 3. minuti Ivan Matanovic koji, dobro uposlen od Branimira Marijanovića, bježi protivničkoj obrani i rutinski poentira za vodstvo Croatie.

Zadovoljstvo igrača Croatije Stuttgart
Zadovoljstvo igrača Croatije Stuttgart nakon prve pobjede

Drugi pogodak postigao je dodavač kod prvoga gola Marijanović u 71. minuti. Nakon izvedenog kornera od Lovrića, Marijanović koristi trenutak kad se našao sam pred suparničkim vratima i zatresao mrežu domaćina. Domaćini su smanjili rezultat u 84. minuti na 1:2. No, u 87. minuti Josip Miloš nakon solo prodora postiže zgoditak za vodstvo Croatije od 1:3.

Domaćini su smanjili u zadnjoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:3.

Za Croatiu su nastupili: Mandić, Marjanović, Prajo (Hadžić), Franc Čagalj, (Dario Mlikota), Lovrić, Kristijan Čagalj, Matanović (Mudri), Benaković, Puria Masoumifar, Miloš, Ratkovic (Pezerović). Strijelci za Croatiju: Matanović, Marijanović i Miloš.