Makedonija deseta žrtva u nizu uzastopnih pobjeda Croatije

FC Croatia – MKSV Makedonija 4 : 2 (2:1)

IMG_2339Protiv iskusne momčadi Makedonije, momčad Croatia je zasluženo ostvarila desetu pobjedu zaredom.  Hrvati su bili bolji u prvom dijelu utakmice, kada su Makedonci dva puta vadili loptu iz svoje mreže. Načeo ih je u 13. minuti kapetan Mario Lažeta. Lijevu stranu odlično je probio Marko Rimac  te namjesti priliku svome kapetanu i to je bilo 1:0.  Svoju nadmoć Croatia je morala pretvoriti u više zgoditaka.  Tek je to ostvareno u 40. min kada nakon prodora borbenog Kusture najbolji strijelac Marko Rimac sigurno posprema u mrežu. Minutu kasnije uslijedilo je smanjenja rezultata nakon lijepe akcije Makedonaca i dotad jedinog njihova  šuta,  pri čemu vratar Kolarić nije mogao ništa. IMG_2263

Nastavak utakmice donio je premoć gostiju. Iskusna makedonska momčad odlično je kontrolirala sredinu terena te sve češće ugrožavati hrvatska vrata. Na opće zaprepaštenje oko 150 hrvatskih navijača, uspjeli su izjednačiti. Ali onda u igru ulazi Ivan Hrskanović  koji u 80 minuti lob udarcem iz šesnaesterca prebacuje vratara gostiju.

IMG_2279Sve prije toga napravio je Mokrzyckija koji stvara priliku za Hrskanovića i to je bilo slavlje Croatije. Za Makedonce poguban je bio Hrskanovićev ulazak zadnjih dvadesetak minuta. Još neoporavljeni mladi napadač Croatije Ivan Hrskanović stisnuo je zube i odigrao kako najbolje može. A to je na kraju značilo dva njegova zgoditak kojim je hrvatska momčad osvojila tri nova boda i preuzela četvrtu poziciju ispred Makedonaca.

Croatia je igrala u sastavu: Kolarić, Kustura,  Bračić , Mihaljević , Andrić , Drlje , Lažeta, Zubac,  Rimac , Mokrzycki i Letica. Osim Hrskanovića,u 65 min. koji je u igru ušao umjesto Drlje, u utakmicu su još ulazili Bodrožić (umjesto Letice) te Jaskiewicz umjesto Rimca. (S.Konta).

IMG_2262  IMG_2266 IMG_2271 IMG_2276  IMG_2282 IMG_2283 IMG_2287 IMG_2292 IMG_2295 IMG_2297  IMG_2301 IMG_2303 IMG_2306 IMG_2307 IMG_2311 IMG_2318 IMG_2321 IMG_2327 IMG_2328 IMG_2330 IMG_2333